- „Man 19 metų. Erekcijos metu mano varpa truputį išlinksta, todėl sunkiau atlikti lytinį aktą. Kokios priemonės ir procedūros galėtų padėti?”
Arti 20% vyrų nurodo, kad erekcijos metu varpa yra standi ir tiesi, 5% vyrų ji būna nusileidusi, likusiųjų – pakilusi. Kai kurie pastebi, kad su amžiumi varpa pakyla vis mažiau. Daugiau kaip 50% vyrų atsakė, kad erekcijos metu varpa yra tiesi, 30% – pakrypusi į kairę, 6% – į dešinę. Tai nėra anomalija. Tačiau jei erekcija skausminga, kreipkitės į urologą, nes pasitaiko ir įgimtų sutrikimų, pavyzdžiui, per trumpa šlaplė ir pan. Kai kada varpa iškrypsta dėl Peirono ligos.
- „Jaunystėje aš nutraukiau kažkokį raištį – trumpą pertvarėlę prie apyvarpio. Kas yra tas raištis anatominiu požiūriu?”
Sprendžiant iš jūsų aprašymo, tai apyvarpės pasaitėlis – odos raukšlė, einanti iš po varpos galvutės į kamieną. Kūne daug tokių raiščių, pavyzdžiui, liežuvį prilaikantis pavadėlis arba pavadėliai, tvirtinantys viršutinę ir apatinę lūpas prie dantenų. Dėl trūkusio pasaitėlio nėra ko baimintis. Dažniausiai jis sugyja be gydymo. Gydytojo pagalbos reikia tik tada, jei pažeistas pasaitėlis sutraukia odą arba šiaip trukdo. Tuomet reikia atlikti pasaitėlio plastiką. Dauguma vyrų įsitikinę, kad ši sritis yra ypač jautri erotinėms glamonėms.
- „Aš neapipjaustytas ir per lytinį aktą stumdamas varpą į makštį jaučiu skausmą. Be to, man neatsismaukia apyvarpis. Esu įsitikinęs, kad šie du faktoriai yra tarpusavyje susiję. Nejaugi man būtina apsipjaustyti?”
Nebūtina. Pasitarkite urologu. Sužinokite, kodėl apyvarpė neatsistumia ir ar skausmas kyla kaip tik dėl to. Jei yra infekcija, reikia gerti antibiotikų. Gydytojas gali truputėlį praplėsti apyvarpės angą. Kartais, deja, reikalingas operacinis gydymas.
- „Koks yra normalus vyro sėklidžių dydis? Ar jos gali didėti?”
Suaugusio vyro sėklidė yra arti 4cm ilgio, 2,5cm pločio. Jei jūsų sėklidžių dydis labai skiriasi nuo nurodyto, kreipkitės į gydytoją. Tiek sumažėjimas, tiek padidėjimas gali būti rimtos ligos požymis. Po gydymo dydis gali pakisti, ypač paaugliams.
Jei sėklidės yra normalaus dydžio, bet jūsų nepalieka varginančios mintys, nueikite į konsultaciją. Daugelis vyrų klysta, manydami, kad didelis kapšelis rodo vyriškumą irjis dėl to yra vaisingesnis. Tai netiesa.
- „Viena mano sėklidė yra žemiau už kitą: dešinioji yra prie varpos pagrindo, o kairioji liečia kapšelio apačią. Ar tai natūralu visiems vyrams?”
Taip. Tai saugo sėklides nuo suspaudimo einant. Daugelio vyrų žemiau yra kairioji sėklidė, o kairiarankių – atvirkščiai.
- „Ar kastruotas vyras gali būti seksualiai aktyvus? Kas vyksta organizme tuo atveju?”
Nustatyta, kad po kastracijos (sėklidžių pašalinimo) vyras gali ir erekciją turėti, ir lytiškai santykiauti. Tačiau jis negali apvaisinti, be to, organizmui gali trūkti testosterono, nes jį, kaip ir spermą, gamina sėklidės.
- „Aš pasimetusi. Mano draugas tvirtina esąs sterilus, tačiau giriasi savo seksualiniu aktyvumu. Kaip tai gali būti?”
Daug vyrų pasidaro vazektomiją (pašalinama dalelė sėklinio latako) ir netenka galimybės turėti vaikų (tai ir yra sterilumas), tačiau tas netrukdo gyventi aktyvų lytinį gyvenimą. Spermatozoidų nebuvimas neturi reikšmės, jei vyro erekcija ir sėklinio skysčio ejakuliacija normali.
- „Man 70 metų. Vis dažniau girdžiu apie prostatos vėžį. Kur yra ši liauka ir kokias funkcijas atlieka?”
Priešinė liauka (prostata) yra kaštono formos, jos vieta tarp šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos. Prostatos dydis priklauso nuo amžiaus, ji visiškai susiformuoja iki 17 metų. Suaugusiojo vyro prostata gali būti 2,5-3,5 cm ilgio, 2,5-4cm pločio ir 1,7-2 cm spindulio.
Prostata gamina sekretą, kuris susimaišo su sperma ir kitų liaukų išskyromis. Šitaip atsiradusi substancija vadinama sėkliniu skysčiu. Maždaug trečdalį jo ir sudaro prostatos sekretas. Mokslininkų nuomone, šis šarminis skystis sumažina makšties aplinkos rūgštingumą, nes spermatozoidai rūgščioje terpėje negali aktyviai judėti. Ir nors yra manoma, kad prostata aktyvaus vaidmens hormonų sistemojei nevaidina, tačiau ją veikia kiti organai ir hormonų kiekis, pavyzdžiui, ji gali sumažėti, kai sumažėja testosterono ar padaugėja estrogeno.
Prostatos, šlapimtakio ir kitų kanalų angos yra šlaplės viduje. Prostata gali būti prigludusi prie tiesiosios žarnos sienelės, ypač jei dėl kokių nors priežasčių yra padidėjusi. Padidėjimo požymiu galima laikyti apsunkintą šlapinimąsi.
Kasmetinė vyresnių kaip 40 metų vyrų medicininė apžiūra, PSA (prostatos specifins antigenas), įskaitant ir tyrimą pirštu pro tiesiąją žarną, labai padeda pakankamai anksti nustatyti prostatos liaukos pakitimus.
- „Mano klausimas gali atrodyti kvailas ir keistas, tačiau aš rimtai. Koks yra didžiausias, rekordinis varpos ilgis?”
Didžiausią varpą turi mėlynieji banginiai – maždaug trijų metrų. Didžiausia vyro varpa erekcijos būklėje buvo 33 cm ilgio. Tai užfiksavo XX amžiuje daktaras R. L. Dikinsonas, domėjęsis lyties klausimų tyrimais.
- „Man 20 metų, norėčiau mylėtis ir su jaunomis merginomis, bet mano varpa didžiulė ir jos labai bijosi. Ką man daryti?”
Ar jūs esate tikras, jog tai kaip tik dėl varpos dydžio? Prieš teigdamas šitai, apsvarstykite kitas galimybes. Greičiausiai jūsų partnerės dar nebuvo pasiruošusios lytiniam aktui. Kai moteris yra seksualiai sujaudinta, makštis sudrėkusi ir išsiplėtusi, jai neturėtų skaudėti varpai įeinant. Daugeliui moterų svarbi sekso dalis yra paruošiamosios glamonės.
Jūs taip pat galite pakeisti padėtį, tada jūsų draugė galėtų pati reguliuoti frikcijų gylį ir intensyvumą. Išvandykite pozicijas, kai moteris viršuje arba iš šono. Jei ji su tuo sutiks, paklauskite, ar yra pasiruošusi, ir leiskite jai kontroliuoti varpos skverbimąsi į makštį. Jei jai vis tiek nepatinka ar skauda, nustokite judėjęs. Daugelis moterų labiau mėgsta negilius ir silpnus postūmius. Jei skausmas nepraeina, tenkinkitės tik išorine stimuliacija ir naudokite kitus būdus. Jei sekso technikos pakeitimas nepadėtų, pasitarkite su specialistu; jis pasiūlys būdą, priimtiną jums ir jūsų partnerei.
- „Ruošiuosi tekėti, bet mane jaudina klausimas, ar visi vyrai neištikimi savo žmonoms. Jau dabar pykstu ant savo sužadėtinio, nes ir pati esu nepatikima. Ar visi sutuoktiniai būna neištikimi vienas kitam?”
Neištikimybės pasekmės labai dažnai suardo santuoką. Iš šešių tūkstančių apklaustų porų dauguma laikosi lytinio išskirtinumo principo, tik nedaugelis mano tai esant nebūtina vienam arba abiem partneriams. Kai kurie mano, kad vienkartinė neištikimybė nepaveiks santuokinių ryšių, kiti žiūri į tai kaip į santuokos iširimą, meilės žūtį, įsipareigojimų nesilaikymą.
Yra svarbu, kokias žaidimo sąlygas pora pasirenka ir kaip jų laikosi. Kai kurios poros mano, jog lytiniai santykiai su kitu partneriu nepaveiks jų tarpusavio įsipareigojimų ir jausmų. Tačiau daugumos porų taisyklės netoleruoja neištikimybės.
Šiaip ar taip, jūs abu su sužadėtiniu iki santuokos turite aptarti savo požiūrį į neištikimybę. Aiškiai iįdėstykite savo poziciją, kad jis teisingai jus suprastų. Nerimas dėl minėtos priežasties gali būti ir per žemo savęs vertinimo požymis. Galbūt jūs esate verta to, kad vyras lytinius santykius turėtų tik su jumis, tačiau esate įsitikinusi kitkuo. Tuo atveju gali padėti pokalis su gydytoju. Vedybinio gyvenimo pradžioje dažnai atsiranda problemų ir būgštavimų, bet vėliau tai praeina savaime.
- „Neapkenčiu, kai vyras su draugais eina žvejoti. Iš kur aš galiu žinot, ar tai teisybė, ar melas. Jis sako, kad aš jam vienintelė, kad mano pavydas – nesąmonė. Tačiau aš vis vien nervinuosi, jei jo nėra. Ką daryti?”
Iš laiško ne visai aišku, kas vyksta. Ar vyras kartu su jumis atlieka kitus darbus? Ar jūs turite draugų, su kuriais leidžiate laiką be jo? Į panašius klausimus atsakyti padėtų ir nerimą pašalintų šeimos konsultantas.
Mokslininkai pavydą laiko tokia būsena, kai asmuo galvoja, kad į jo santykius su partneriu įsikišo dar kažkas. Matyt, pavydą sąlygoja du faktoriai: išskirtinių santykių troškimas ir neadekvatumas arba per žemas savęs vertinimas. Kai yra klausiama, kokią reakciją pavydas sukelia, vyrai atsako jaučią pyktį, o moteris pavydas prislegia. Matyt, vyrai tokią situaciją priima kaip savo statuso pasikeitimą, o moterims ji reiškia santykių suirimą.
- „Ar tiesa, kad vyrai tampa žmonoms neištikimi septintaisiais santuokos metais?”
Tai, be abejo, vienas iš įsišaknijusių mitų, tačiau, kaip sakoma, nėra ugnies be dūmų. Pagal A. Kinsio 1948 m. duomenimis, iš dviejų tūkstančių apklaustų vyrų daugiau kaip 40% norėjo užmegzti intymius santykius su kita moterimi pirmaisiais vedybinio gyvenimo metais, o dauguma – penktaisiais. Taip pat A. Kinsis nustatė, kad apie 20% ištekėjusių moterų turėjo nesantuokinių ryčių bent vieną kartą (šis skaičius sukėlė nusistebėjimą, kai 1953 m. buvo publikuotas). Daugelis pradėjo laužyti ištikimybę savo vyrams prieš pat vedybų septintąją sukaktį. Taigi neištikimybės maksimumas greičiausiai yra ketvirtais penktais santuokos metais.
- „Ar skyrybos vyksta dėl nepatenkinamo lytinio gyvenimo?”
Remiantis tyrimų duomenimis galima teigti, kad lytinis nepasitenkinimas nėra pagrindinė skyrybų priežastis. Dažniau skiriamasi todėl, kad nesutariama dėl pinigų, vaidmens šeimoje, kartais dėl laisvalaikio leidimo būdų ir kitų su seksu nesusijusių klausimų.
Tačiau, žinoma, konfliktai dėl lytinio gyvenimo papildo šį vaizdą. Jei vyras ir žmona nepatenkinti vienas kitu ir lytinio pasitenkinimo nebėra, atsiranda dar viena dingstis skirtis.
Tik vienos rūšies lytiniai santykiai yra tiesioginė skyrybų priežastis – nesantuokiniai ryšiai: 20% skyrybų vyksta dėl jų.
Daug neaiškumų iškilo apklausiant poras, laikančias save laimingomis. Iš 100 tokių porų 77% žmonų ir 50% vyrų patiria lytinio gyvenimo sunkumų. Tai rodo, kad jei sutuoktinius patenkina kiti santuokos aspektai, dėl lytinio nepasitenkinimo neišsituokiama.
- „Man 60 metų, niekada nebuvau pamišusi dėl sekso, tačiau dabar maždaug kartą per mėnesį jaučiu seksualinius geismus. Tačiau mano vyras yra impotentas. Skaičiau, kad moteris, norėdama iškrovos, gali liesti savo koitus. Darydama šitai jaučiuosi puikiai, tik bijau, kad nesužinotų vyras. Ar tai yra iškrypimas?”
Greičiausiai jūs kalbate apie klitorį, o ne koitus (coitus – lotyniškas lytinio akto pavadinimas). Klitoris, arba varputė, yra ten, kur viršuje susieina lytinės lūpos. Tai yra daugumos moterų labai jautri zona.
Apklausus 4 tūkstančius amerikiečių (vyrų ir moterų), vyresnių kaip 50 metų, paaiškėjo, kad 62% pritaria pagyvenusių asmenų masturbavimuisi, o 37% masturbuojasi nuolat. Tai natūralu ir ištekėjusios moterims, nepriklausomai nuo to, ar jos santykiauja su vyru. Po menopauzės masturbacija padeda išlaikyti sveikus lytinius organus.
Jūsų elgesys visai normalus. Jei pati negalite atsikratyti baimės, kreipkitės pagalbos į seksologą.
- „Kodėl vyrai, reguliariai lytiškai santykiaujantys, masturbuojasi? Taip elgiasi ir mano vyras. Nors jis masturbuodavosi ir iki vedybų, buvau sukrėsta sužinojus, jog taip daro ir dabar.”
Jei jūsų vyras masturbuojasi, nereikėtų jūsų lytinio gyvenimo vadinti nesėkmingu arba smerkti jį už tai. Daugelis vyrų ir žmonų masturbuojasi ne lytinio akto metu, siekdami pajusti lytinį pasitenkinimą, kurį jie skiria nuo mėgavimosi lytiniu aktu su partneriu. Daugeliu atveju tai tik papildomas aktyvumas, nesusijęs nei su partnerio jausmais, nei su santuokos kokybe. Vienos apklausos duomenimis, masturbuojasi 72% vedusių vyrų ir 69% žmonų, tačiau nustatyta, jog dažnai partneriai tai vienas nuo kito slepia. Pokalbis su 24 vedusiomis poromis parodė, kad masturbuojasi visi 48, be kita ko, 92% vyrų manė, kad žmonos to nedaro, ir tik 8% žmonų taip pat galvojo apie vyrus.
Jei vyras slepia nuo jūsų masturbaciją, tai jums ir nereikia apie tai žinoti. Tačiau jei jo paslaptis vis dėlto kelia jums nerimą, pasikalbėkite su juo. Daugelis sutuoktinių net neįtaria, kad tokį elgesį jų partneris suvokia kaip atšalimo požymį.
- „Man 15 metų, masturbuojuosi kasdieną: įkišu kapšelius ir varpą tarp vonios ir sienos, ir tik po ejakuliacijos nustoju. Ar tai normalu?”
Ką jūs manote esant nenormalų – masturbacijos faktą, dažnumą, techniką? Daugelis vyrų spaudinėja savo lytinius organus, malonumo pajutimo būdai kiekvieno yra savi. Reikia tik saugotis, kad nuo smarkaus spaudimo nebūtų pažeista varpa. Be kita ko, jūsų amžiuje masturbacija per dieną vienąkart yra natūralu.
- „Kaip atšviežinti lytinius santykius po 19 metų vedybinio gyvenimo? Mes dvasiškai labai artimi, tačiau lytinis gyvenimas galėtų būti geresnis. Abu stengiamės suliesėti. Gal geriau užmegzti romaną nuošaly?”
Remdamiesi 1000 sutuoktinių porų tyrimo rezultatais, galime sakyti, kad nesantuokinis ryšys – ne pati geriausia išeitis. Jūs prarasite pasitikėjimą vienas kitu, dings artumo jausmas, būdingas sutuoktiniams „su stažu”, ir šeima galų gale suirs.
Atšviežinti lytinius santykius norėtų daugelis sutuoktinių. Seksologai pataria pakeisti susitikimų vietą ir laiką, sukurti romantišką aplinką (žvakės, muzika ir pan.), paįvairinti meilės žaidimą, pakeisti pozas.
Būti dvasiškai artimiems labai puiku. Tačiau intymus gyvenimas yra ne mažiau svarbus. Jūsų vyras gali nežinoti jūsų pageidavimo kažką pakeisti, kol jūs jam to nepasakysite. Bibliotekose ir knygynuose yra daug literatūros šia tema. Skaitykite ją kartu. Blogiausiu atveju kreipkitės į seksologą, jis padės atrasti vienas kitą iš naujo.
- „Mane jaudina moters lytinių organų kvapas. Ar vyrų kvapai jaudina moteris?”
Apklausos rodo, jog arti 40% vyrų natūralų moters lytinių organų kvapą laiko jaudinančiu, o moterys paprastai geriau užuodžia nešvaraus kūno kvapą.
Apokrininių liaukų (jų yra pažastyse ir aplink lytinius organus) išskyros – daugeliui žinduolių svarbus signalas. Tai gali atlikti tam tikrą vaidmenį žmogaus reprodukcijos procese – lytinio susidomėjimo pasireiškime.
Reproduktyviu gyvenimo laikotarpiu liaukų išskyrų pagausėja, taigi vaiko ir seno žmogaus kūno kvapas skiriasi nuo jaunuolio kūno kvapo.