6 priežastys, kodėl žmonės nori nemonogamiškų santykių

Pradinis » Straipsniai » 6 priežastys, kodėl žmonės nori nemonogamiškų santykių
6 priežastys, kodėl žmonės nori nemonogamiškų santykių

Sutartinai, nemonogamiški santykiai yra toks santykių stilius, kuriame visi partneriai atvirai sutinka su galimybe turėti daugiau nei vieną seksualinį arba romantinį partnerį vienu metu. Tokio tipo santykiai yra gana dažni, maždaug 1 iš 5 suaugusiųjų Šiaurės Amerikoje teigė, kad anksčiau buvo tokio tipo santykiuose.

Tačiau, tuo pačiu metu šie santykiai yra labai suprantami. Žinoma, visuomenėje yra nusistovėjęs monogamiškų santykių stereotipas ir žmonės, kurie nelinkę pritarti nemonogamiškiems santykiams, laiko tai neištikimybe. Bet kita dalis žmonių  mano, kad santykiai laikui bėgant išblanksta, ir žmonės kito partnerio ieško, nes yra iš esmės seksualine prasme nelaimingi.

Tačiau, realybė parodo, kad žmonės dėl įvairių priežasčių gali pasinerti į nemonogamiją. Tiesą sakant, tyrimai nustatė šešis skirtingus šios priežasties motyvus. Tyrime buvo apklausti 540 žmonių, kurie buvo vidutinio amžiaus (30-35). Jų vidutinis dabartinių partnerių skaičius buvo du, nors kai kurie sakė esą turintys iki 11 partnerių.

Pagrindinis dalyviams užduotas klausimas buvo toks: „Ar galite pasakyti priežastis, kodėl jums neužtenka vieno partnerio ir negalite būti monogamiškuose santykiuose?“. Dalyviai turėjo visišką laisvę atsakymams, nes klausimas buvo atviras. Po to, tyrėjai užfiksavo jų visų atsakymus bei juos palygino.

Rezultatai apėmė šešias temas:

  • Autonomija

Dalyviams buvo itin svarbu jaustis taip, tarsi jie galėtų kontroliuoti savo kūną bei būdus, kuriais jie sąveikauja ir yra susiję su kitais. Jiems atrodė, kad seksualinė autonomija skatina nepriklausomybę.

Iš esmės tai parodo, kad tiems žmonėms atrodo natūraliausia būti autentišku ir daryti ką nori, su kuo nori.

  • Įsitikinimai

Šie įsitikinimai atspindėjo įtampą tarp monogamijos apribojimų ir idėjų, kaip turėtų būti patenkinti asmeniniai bei tarpasmeniniai poreikiai. Kitaip tariant, asmenys, kurie turėjo daugiau partnerių bei santykių, monogamiją paprastai vertino kaip ribojančią ir galimai žalingą savo gerovei, bei teigė, kad atviri santykiai suteikia galimybę augti bei tyrinėti save. Trumpai, bet aiškiai – žmonės buvo įsitikinę, kad sunku turėti vieną partnerį, kuris tenkintų visus jų poreikius tiek seksualine prasme, tiek emociškai.

  • Santykiai

Dalyviai taip pat teigė, kad ilgalaikiai santykiai jiems suteikė galimybę palaikyti draugystę bei kurti šeimą. Taip pat, tai buvo būdas patenkinti partnerio poreikius, plėtoti jau užsimezgusį ryšį ir puoselėti bei ugdyti esančią partnerystę. Dalyviai taip pat teigė esą kreipiantys dėmesį į savo reputaciją turint tik vieną partnerį.

Deja, kai kurie teigė nesutinkantys su vieno partnerio bei santykių motyvu. Jie teigė esantys labiau laimingi bei seksualiai patenkinti turintys antrą ar trečiajį partnerį. Jie teigė, kad santykiai dviese suteikia saugumo jausmą, bet ne visavertišką seksualinį pasitenkinimą. O be apgaulės turėti kitą partnerį bei su juo santykiauti kitame lygyje – nieko blogo.

  • Seksualumas

Kai kurie dalyviai manė, kad turint daugiau nei vieną partnerį, santykiai suteikia galimybę ištirti, kas asmeniškai tau patinka. Jie suteikia daugiau seksualinių linksmybių, nuotykių bei būdų kaip spręsti nesutapusius seksualinius norus bei aistras. Žmonės labiau linkę save pilnai atverti nepažįstamam žmogui nei ilgamečiam partneriui. Nemonogamiški santykiai atskleidžia jų seksualumą.

  • Augimas ir plėtra

Neabejotinai, nemonogamiški santykiai buvo ir yra vertinami kaip galimybė praplėsti savo akiratį, išbandyti visus savo seksualinius troškimus bei fantazijas. Monogamija į mūsų gyvenimą atneša dažniausiai rutiną bei barjerus, kuriuos norime perlipti. Kai kurie asmenys teigė susiradę antrą partnerį vien tik dėl to, kad išmoktų naujų dalykų lovoje ir taip galėtų pagyvinti savo esamus santykius.

  • Pragmatizmas

Nemonogamija buvo suformuluota kaip praktiškesnė monogamijos atžvilgiu. Ji atitiko daugumos dalyvių gyvenimo būdą bei mąstyseną. Kai kurie žmonės teigė, esantys praktiškesni bei patenkinti savo darbo bei šeimos santykiais vien tik todėl, kad neparsineša savo bėdų namo. Kai kurie, pritaikė šį metodą darbo sferoje ir pasiekė tam tikras norimas pozicijas. Kitaip tariant, daugelis manė, kad kelių partnerių santykiai yra tik praktiškas būdas tvarkyti savo gyvenimą ir siekti savo tikslų.

Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad visų mūsų požiūris bei santykiai ir jų supratimas yra skirtingi. Tačiau šios išvados bei tyrimas parodo, kad priežastys, dėl kurių žmonės vis linkę ieškoti kitų santykių yra labai paprastos bei aiškios.  Be to, nors seksas atrodo esantis kaip motyvas tokiems santykiams, iš šio tyrimo pasirodė akivaizdu, kad nemonogamija yra daugiau nei tik seksas. Tai psichologinis savęs užpildymas bei buvimas tikruoju savimi.

Skambinkite!
Adresas