Ar moterys gali patirti priešlaikinį orgazmą?

Pradinis » Straipsniai » Ar moterys gali patirti priešlaikinį orgazmą?
Ar moterys gali patirti priešlaikinį orgazmą?

„Ar priešlaikinė ejakuliacija būdinga tik vyrams? Ar moterys taip pat gali pasiekti orgazmą per greitai?”

Įdomus klausimas. Vyrų priešlaikinis orgazmas yra gana dažnas reiškinys, apibūdinamas, kaip orgazmo pasiekimas greičiau nei norima tą padaryti. Neseniai Didžiojoje Britanijoje atliktoje apklausoje 15% vyrų teigė su tuo susidūrę nors kartą per praėjusius metus. Turint omenyje, kad tai dažnai turi įtakos vyrų pasitikėjimui savimi bei psichologinių problemų atsiradimui, šia problemą vyrams padeda spręsti urologai seksologai.

Ar įmanoma moterims patirti priešlaikinį orgazmą? Paaiškėjo, kad taip, tačiau tai atsitinka rečiau nei vyrams.  Pavyzdžiui, tam pačiame Didžiojoje Britanijoje atliktame tyrime, tik 2,3% moterų teigė per praėjusius metus patyrusios priešlaikinį orgazmą.

Panašus tyrimas buvo atliktas Portugalijoje.  Jame buvo apklausta 510 18-45 metų amžiaus portugalių bei prašoma įvardinti kaip dažnai šios patiria priešlaikinį orgazmą ir ar tai joms sukelia stresą.

Tyrėjų nuostabai, 40% moterų teigė bent kartą gyvenime tai patyrusios, 14% teigė, patiriančios retkarčiais, o 3% teigė, kad priešlaikinį orgazmą patiria taip dažnai, jog tai būtų galima pavadinti seksualine disfunkcija. Dauguma moterų nebuvo patenkintos patirtu priešlaikiniu orgazmu.

Dėl mažai šioje srityje atliktų tyrimų, sunku daryti išvadas. Daugiau tyrimų turėtų būti atlikta, kad išsiaiškinti, kodėl moterys patiria priešlaikinį orgazmą ir kaip padėti toms, kurios yra tuo nepatenkintos.

Ar galime ką nors padaryti iki kol mokslininkai pakankamai gerai ištirs šį sutrikimą? Galima pabandyti pritaikyti  „stop and start“ techniką, naudojamą priešlaikinę ejakuliaciją patiriantiems vyrams. Šią techniką sudaro veiksmai, kuomet sustojama pajautus, kad netrukus bus patirtas orgazmas ir pratęsiama tik šiam jausmui nuslūgus. Veiksmai nuolatos kartojami sekso metu ir pastebėta, kad tai iš dalies padeda  vyrams kontroliuoti savo orgazmą.

Kitas būdas yra mažomis dozėmis naudoti trumpo veikimo antidepresantus (SSRI). Tai yra dažnas klinikinės depresijos gydymo būdas, turintis šalutinį poveikį – pavėlinti orgazmo pasiekimą tiek vyrams, tiek moterims. Įdomu, kad kai kuriems vyrams pavyko išspręsti priešlaikinės ejakuliacijos problemą naudojant šiuos vaistus, tad realu, jog šis būdas padėtų ir moterims.

Taip pat galima naudoti Kėgelio pratimus, kurie rekomenduojami vyrams susiduriantiems su šia problema.

Taigi, priešlaikinis orgazmas yra įmanomas ir moterims, tačiau retai pasitaikantis ir mažai ištirtas dalykas. Juokais galima pasakyti, kad tokioms moterims labai tiktų vyras, turintis priešlaikinės ejakuliacijos problemą.

Skambinkite!
Adresas