AR PREZERVATYVAI IŠEINA IŠ MADOS? 6 TEORIJOS, KODĖL PREZERVATYVŲ NAUDOJIMAS MAŽĖJA

Pradinis » Straipsniai » AR PREZERVATYVAI IŠEINA IŠ MADOS? 6 TEORIJOS, KODĖL PREZERVATYVŲ NAUDOJIMAS MAŽĖJA
AR PREZERVATYVAI IŠEINA IŠ MADOS? 6 TEORIJOS, KODĖL PREZERVATYVŲ NAUDOJIMAS MAŽĖJA

Šiais laikais žmonės rečiau naudojasi prezervatyvais nei tai darydavo anksčiau. Pavyzdžiui, paauglių tarpe, kurie naudojo prezervatyvą paskutinių lytinių santykių metu, skaičius sumažėjo nuo 59 proc. iki 54 proc. Tyrimas buvo atliktas 2013 metais ir 2017. Panašus skaičius buvo tarp suaugusių vyrų bei moterų. Tuo pačiu laikotarpiu prezervatyvų naudojimo procentas taip pat sumažėjo ir tarp suaugusių vyrų, turinčių santykius su kitais vyrais, tačiau ši grupė pakito dar drastiškiau.

Taigi, kas slypi šioje naujoje tendencijoje? Kodėl prezervatyvai daugeliui žmonių atrodo nebereikalingi?

Kaip ir dauguma seksualinio elgesio pokyčių, atsakymas yra gana sudėtingas. Yra ne vienas veiksnys, paaiškinantis šį pokytį.

  • Iš dalies prezervatyvų naudojimo sumažėjimą nulėmė moterų naudojamos kontraceptinės priemonės. Iš tiesų, per tą patį laikotarpį, kai prezervatyvų naudojimas sumažėjo, kitų metodų naudojimas padidėjo keletu procentų. Atsižvelgiant į tai, kad šie metodai yra veiksmingi daugiau nei 99 procentais, siekiant užkirsti kelią nėštumui, tikėtina, kad dėl šios priežasties vyrai atsisakė naudoti prezervatyvus su tokiomis moterimis.

 

  • Tarp vyrų, turinčių lytinius santykius su kitais vyrais, prezervatyvų naudojimo sumažėjimą greičiausiai lemia vaistų nuo ŽIV atsiradimas, kuriuos reguliariai vartojant, dramatiškai sumažinama užsikrėtimo ŽIV rizika. Keliuose tyrimuose nustatyta, kad pradėję vartoti šiuos vaistus, vyrai mažiau linkę reguliariai naudoti prezervatyvus, greičiausiai todėl, nes neutralizuojama mirtiniausios LPL (lytiškai plintančios ligos) grėsmė.

 

  • Šiuo metu taip pat padidėjo ŽPV vakcinų prieinamumas (ši vakcina gali užkirsti kelią su ŽPV susijusiems vėžiams ir lytinių organų karpoms). Atsiradus šiai vakcinai, žmonės nebejaučia rizikos nesisaugant, tokios, kokią jautė anksčiau. Daugelis kitų įprastų lytiškai plintančių ligų šiuo metu yra lengvai išgydomos (pavyzdžiui, sifilis, gonorėja ir chamidija), o kitos lengvai išgydomos vaistais (pvz., žmonės, sergantys burnos ar lytinių organų pūslelinėmis gali vartoti kasdieninį antivirusinį vaistą). Apibendrinant, šių laikų medicina gali prisidėti prie priežasties, kodėl nesaugus seksas yra nebe toks baisus, kaip anksčiau.

 

  • Prezervatyvų naudojimo sumažėjimas tarp paauglių taip pat sutampa su paauglių seksualinio aktyvumo mažėjimu. Dažnam paaugliui geriausiu draugu dabar tapo mobilus telefonas ar kompiuteris. Dalis seksualinės veiklos persikėlė į virtualią erdvę.Taigi, nors prezervatyvas tarp paauglių ir yra populiarus, vis mažiau jų užsiima seksualine veikla, arba ją slepia.

 

  • Kitas galimas veiksnys, be abejo, yra menkas lytinis švietimas. Tėvai, ugdymo institucijos nepakankamai gerai atlieka savo darbą mokydami paauglius apie lytinio gyvenimo įgūdžius, bendravimą, bei itin gerai jų neapšviečia saugaus sekso tema, nes apie tai kalbėti daugeliui yra nepatogu arba nepriimtina. Taigi, prezervatyvų tema tikriausiai nebūna diskutuojama taip dažnai, kaip iš tikrųjų reikėtų. Kitiems žmonėms pasidaro gėda juos pirkti, o tai sumažina prezervatyvų naudojimą.

 

Skambinkite!
Adresas