Ar susilaikymas nuo masturbacijos gali padidinti testosterono kiekį?

Pradinis » Straipsniai » Ar susilaikymas nuo masturbacijos gali padidinti testosterono kiekį?
Ar susilaikymas nuo masturbacijos gali padidinti testosterono kiekį?

Kodėl jaunimui kartais siūloma atsisakyti masturbacijos? Iš dalies todėl, kad kai kurie mano, jog sustabdžius masturbaciją, padidėja testosterono lygis ir lytinis potraukis.

Bet ar tai yra tiesa? Ar susilaikymas nuo masturbacijos tikrai padidina testosterono kiekį? Žvilgtelkime į tai, ką sako tyrimai.

 

Norėdami pagrįsti savo argumentą dėl masturbacijos nebuvimo privalumų, šį teiginį skleidžiantys asmenys turbūt cituoja vieną 2001 metų tyrimą. Jame dešimties dalyvių vyrų testosterono lygis buvo įvertintas tyrimo pradžioje, o po to dar kartą po trijų savaičių abstinencijos laikotarpio, per kurį jų buvo paprašyta susilaikyti nuo „bet kokio tipo seksualinės veiklos“. Po šio trijų savaičių periodo dalyviai laboratorijoje masturbavosi iki orgazmo ir prieš bei po buvo išmatuotas testosterono lygis. Nors pati masturbacija nebuvo susijusi su jokiais testosterono lygio pokyčiais šiame tyrime, buvo nustatyta, kad trijų savaičių abstinencijos laikotarpis padidino testosterono lygį. Kitaip tariant, masturbacija neturėjo įtakos testosteronui, tuo tarpu susilaikymas – įtakojo.

 

Remiantis šiais duomenimis, buvo atliktas  kitas dešimties vyrų tyrimas, kuriame buvo tiriamas tik testosterono lygis prieš masturbaciją ir po jos. Jame nerasta jokio poveikio hormonų kiekiui. Kitame 28 vyrų tyrime nustatyta, kad susilaikymas padidino testosterono lygį.

 

Tačiau, viename atliktame 34 vyrų tyrime, kurio metu testosterono lygis buvo tiriamas tiek prieš, tiek po masturbacijos, nustatyta, kad po savęs stimuliavimo testosterono lygis iš tiesų padidėjo, o ne sumažėjo.

 

Dar kelių mokslinių tyrimų, kuriuose nagrinėjama, kaip seksualinis aktyvumas susijęs su testosterono pokyčiais, išvados:

  • 4 iš 5 tyrimų, kuriuose nagrinėjamas erotinių filmų žiūrėjimo poveikis testosterono kiekiui parodė, kad vyrų testosteronas padidėja.
  • 2 iš 5 tyrimų, kuriuose buvo nagrinėjamas vaginalinių lytinių santykių poveikis testosteronui, parodė, kad vyrų testosteronas padidėja.
  • Viename tyrime, kuriame apžvelgiamas sekso su nepažįstamaisiais ar keliais partneriais vienu metu, poveikis testosteronui parodė, kad po šių situacijų testosterono kiekis padidėjo.

 

Kitaip tariant, nors iš tiesų ir yra tyrimų išvadų, jog seksualinė abstinencija susijusi su didesniu vyrų testosterono kiekiu, tačiau šie įrodymai nėra labai pagrįsti. Be to, susumavus visų tyrimų rezultatus, iš tikrųjų buvimas lytiškai aktyviu, padidina testosterono kiekį, o ne sumažina.

 

Yra keletas tyrimų, kuriuose nagrinėjami testosterono pokyčiai moterims. Jie parodė, kad seksualinis aktyvumas susijęs su testosterono padidėjimu. Tačiau šiuose tyrimuose dalyvavo tik nedaug moterų, todėl jie nėra labai tikslūs.

Taigi, nedalinkime skambių patarimų, kaip susilaikymas nuo masturbacijos padidina testosterono kiekį. Tiesiog nėra tikslių duomenų, kad būtų galima teikti šias rekomendacijas.

Daugiau tyrimų rodo, jog testosterono kiekis didėja, didėjant seksualiniam aktyvumui.

Skambinkite!
Adresas