Ar varpos dydis tikrai turi įtakos moters seksualiniam malonumui?

Pradinis » Straipsniai » Ar varpos dydis tikrai turi įtakos moters seksualiniam malonumui?
Ar varpos dydis tikrai turi įtakos moters seksualiniam malonumui?

Ar moterims lengviau pasiekti orgazmą, jei vyras turi didesnę nei vidutinio dydžio varpą?

Keletą dešimtmečių atsakymas į šį klausimą daugelyje knygų apie seksą buvo „Ne“. Šis atsakymas daugiausiai paremtas 1966 metais Masters ir Johnson išleista knyga  Human Sexual Response, kurioje teigiama, kad makštis yra pakankamai elastinga ir sugeba prisitaikyti prie bet kokio dydžio varpos bei turi palyginti nedaug nervų galūnių. Tačiau, ką iš tikrųjų galvoja moterys? Ar jos jaučia skirtumą tarp varpos dydžio ir patiriamo malonumo?  Naujas tyrimas parodo, kad jaučia, bet ne daugelis.

Šiame tyrime dalyvavo 323 seksualiai aktyvios moterys (dauguma iš jų studentės iš Škotijos) ir pildė anketą internete apie savo seksualinę patirtį bei nusistatymus. Jų buvo klausiama kaip dažnai jos patiria orgazmą, kiek joms patinka įvairios seksualinio stimuliavimo formos ir kiek įtakos jų patiriamam orgazmui turėjo didesnė nei vidutinio dydžio varpa. Didesnė už vidutinę į buvo laikoma didesnė negu 16 cm (apytiksliai JAV dolerio banknoto ilgis) varpa.

50% atsakiusių teigė, kad niekada sueities metu nepatyrė orgazmo arba, kad varpos ilgis tam neturėjo didelės įtakos. Šios dalyvės buvo atskirtos nuo pagrindinio tyrimo. Likusi dalis apklaustųjų atsakė taip: 60% teigė, kad varpos dydis neturi jokios įtakos; 33% teigė, kad didesnė varpa padėjo joms pasiekti orgazmą; likę 7% pastebėjo, kad didesnė varpa joms trukdė pasiekti orgazmą .

Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad tarp moterų, skyrusių pirmenybę didesnėms varpoms, dauguma per paskutinį mėnesį patyrė vaginalinį, o ne klitorinį orgazmą.

Žinoma, šis tyrimas turėjo tam tikrų trūkumų. Pavyzdžiui buvo klausiama tik apie ilgį, o ne apie storį. Neaišku, kodėl tyrėjai pasirinko tik ilgį, kai tuo tarpu, kituose tyrimuose varpos storis buvo nurodomas kaip svarbesnis nei ilgis. Taip pat, šiam tyrimui trūksta palyginimo ar tikrai didesnis penis sukelia daugiau orgazmų.  Gali būti, kad tiriamosios buvo susidūrusios tik su vyrais, turinčiais didesnes varpas (pavyzdžiui, apdovanoti didesnėm varpom vyrai laikomi patrauklesniais ir labiau savimi pasitikinčiais arba jie turi daugiau patirties bei įgūdžių), tai reiškia, kad ne pats dydis galėjo turėti reikšmės, o visai kiti dalykai. Šią idėją palaiko ir tai, kad moterys prioritetą skyrusioms didesnėms varpoms, seksu užsiiminėjo dažniau, o tai galėjo būti reikšminga ir jų patirtų orgazmų skaičiui.

Galų gale, tyrimas parodė, kad didesnis reiškia geresnis tik kai kurioms moterims, o dauguma nesureikšmina varpos dydžio įtakos jų patiriamam malonumui. Tą patvirtina ir kitas tyrimas, kuris teigia, kad dauguma moterų (85%) neturi jokių nusiskundimų savo partnerių penių dydžiais. Tokie atradimai parodo, kad vyrai vietoje pastangų pasididinti varpas ir vilčių, kad tuomet suteiks moteriai daugiau malonumo, geriau turėtų koncentruotis į bendravimą su moterimis ir jų poreikių lovoje išsiaiškinimą.

Urologas Kaune – Ramūnas Kerpauskas

Skambinkite!
Adresas