Ar yra moterų, alergiškų vyrų spermai?

Pradinis » Straipsniai » Ar yra moterų, alergiškų vyrų spermai?
Ar yra moterų, alergiškų vyrų spermai?

“Televizijos laidoje mačiau moterį, teigiančią, kad yra alergiška savo vyro spermai. Ar tai yra įmanoma?”

Taip, kai kurios moterys gali būti alergiškos vyro spermai. Mediciniškai tai vadinama per dideliu jautrumu žmogaus spermai. Tačiau yra ir kitokių pavadinimų, kaip tarkim „deginančios sėklos sindromas“. 

Pirmas toks atvejis pastebėtas ir aprašytas prieš pusę amžiaus, ir po to užfiksuota dar dešimtys atvejų.  Jautrumas žmogaus sėklai laikomas retu atveju, tačiau taip pat jis yra gana dažnai sumaišomas su kitomis ginekologinėmis ligomis, tokiomis kaip vaginitas (makšties uždegimas) ar lytiškai plintančiomis ligomis. Žiniasklaidoje galima pamatyti pareiškimus, kad net iki 12% moterų yra alergiškos spermai, tačiau jokie klinikiniai moksliniai  tyrimai tokių aukštų skaičių nepagrindžia.

Tiksli alergijos atsiradimo priežastis nežinoma, tačiau spėjama, kad tai gali būti susiję su glikoproteinais iš prostatos liaukos. Taigi, atsakant į klausimą, ar moterys yra alergiškos vyriškai spermai, galima teigti, kad jos yra alergiškos tik tam tikriems spermos komponentams.

Viename atliktame tyrime 4 moterys, kurios teigė, kad yra alergiškos, atnešė savo vyrų spermos mėginius ištyrimui. Kiekvieną pavyzdį centrifuguojant spermatozoidai buvo atskirti nuo sėklos skysčio.  Po to kiekvienai moteriai ant odos buvo užlašinta spermatozoidų ir spermos skysčio. Kiekvienai moteriai pasireškė alergija į spermos skystį be spermatozoidų, tačiau nė vienai moteriai tokia reakcija nepasireiškė į spermatozoidus.

Alergijos simptomai gali skirtis, tačiau dažniausiai pasireiškia paraudimu, patinimu ar niežėjimu genitalijų srityje praėjus valandai po kontakto su sperma. Taip pat yra atvejų, kai pasireiškė  anafilaksinės reakcijos, kurios dažnai yra pavojingos gyvybei.

Ar galima ką nors padaryti šiuo atveju, jei moteris yra jautri vyro spermai? 

Paprasčiausi sprendimai būtų abstinencija arba prezervatyvų naudojimas – bet kas, padedantis išvengti kontakto su sperma. Tačiau tokie sprendimai tinka ne visoms poroms (pavyzdžiui, ką turėtų daryti moteris, norinti pastoti?). Tokiu atveju būtų galima pasiūlyti imunoterapiją.  Tai reiškia periodiškai moteriai sušvirkšti alergenų ir taip sumažinti jos alerginę reakciją ateityje. Imunoterapija yra naudojama gydyti kitoms alergijoms – žiedadulkėms, šunims, katėms ir tt. Tad normalu, kad galima ja pasinaudoti ir per dideliam jautrumui žmogaus sėklai, kitaip tariant – alergijai gydyti. Tokioms moterims reguliariai sušvirkščiama vyro sėklos į ranką.  Po injekcijos moteriai patariama nesimylėti 48 valandas.  Tokiu būdu užtikrinama, kad imunoterapija suveiks ir padės apsisaugoti nuo alergijos kitą kartą.

Deja, kol kas ilgalaikis sprendimas apsisaugoti nuo šios alergijos nėra rastas, bet gera žinia ta, kad dėl jos bent jau nereikia visiškai atsisakyti sekso.

Skambinkite!
Adresas