Kaip dažnas ir reguliarus seksas susijęs su geresne atmintimi?

Pradinis » Straipsniai » Kaip dažnas ir reguliarus seksas susijęs su geresne atmintimi?
Kaip dažnas ir reguliarus seksas susijęs su geresne atmintimi?

Naujausi tyrimai rodo, jog dažnas seksualinis aktyvumas gali būti naudingas žmogaus smegenims.

2010 metais ištyrus žiurkių patinėlius buvo nustatytas ryšys tarp seksualinės veiklos ir neuronų augimo. Neuronų augimas buvo aktyvesnis ir didesnis toms žiurkėms, kurios dvi savaites kasdien turėjo lytinį aktą, nei žiurkėms, kurios lytinį aktą atliko vieną kartą per tas pačias dvi savaites.  2013 metais pakartotinai atliktame tyrime nustatyta, jog kasdieninė seksualinė veikla žiurkių patinams buvo susijusi ne tik su neuronų gamyba, bet ir su geresne pažintine (kognityvine) funkcija.

Nors šie rezultatai įrodo, jog seksas gali būti naudingas žiurkių smegenims, ar galime tai priskirti ir žmonėms?

Neseniai paskelbti naujo tyrimo rezultatai „Archives of Sexual Behavior“ parodė, jog lytinis aktas gali būti naudingas ir  žmonių smegenims.  Šiame tyrime buvo apklaustos 78 heteroseksualios moterys (18-29 metų amžiaus) apie jų lytinių santykių dažnumą. Be apklausos jos taip pat gavo užduotį, skirtą atminčiai tirti. Joms buvo parodyta keletas žmonių veidų ir eilė abstrakčių žodžių (tokių, kaip „kilnumas“), kuriuos tyrėjai moterų paprašė įsiminti. Vėliau dalyvėms buvo pateiktas sąrašas veidų ir žodžių, kuriuose prie senųjų buvo įmaišyti ir naujieji. Moterys turėjo veidus bei žodžius suskirstyti ir pasakyti, kurie iš jų nauji, o kuriuos iš jų atsimena.

Mokslininkai išsiaiškino, jog moterys, kurios lytinius santykius turėjo dažniau, prisiminė daugiau žodžių. Deja, su veidų atpažinimu lytinis aktas susijęs nebuvo, ir ši tyrimo dalis neparodė jokio tarpusavio ryšio.

Kodėl lytinių santykių dažnis buvo konkrečiai susijęs su žodine atmintimi, bet ne su vaizdine? Autoriai mano, jog tai yra dėl to, kad žodinė atmintis yra valdoma hipokampo, kuris yra giliai smegenų struktūroje. Tai yra ta pati struktūra, kurioje anksčiau minėtuose žiurkių patinų tyrimuose nustatytas neuronų augimas. Pasak jų, atmintis veidams labiau priklauso nuo kitų smegenų struktūrų.

Kitas neseniai atliktas tyrimas, kuriame daugiausiai dėmesio buvo skirta vyresniojo amžiaus žmonėms, dar labiau patvirtino šias išvadas. Tarp suaugusiųjų, kurių amžius nuo 50 iki 89 metų, dažnas lytinis potraukis buvo nustatytas tiems asmenims, kurie geriausiai įvykdė atminties užduotis. Šiame tyrime buvo įtraukti tiek vyrai, tiek moterys, ir rezultatai nepriklausė nuo lyties.

Svarbu paminėti, jog tai buvo tik bandomieji tyrimai. Kad būtume 100 procentų užtikrinti, jog seksas pagerina žmogaus atmintį, reikėtų išskirtinių kontroliuojamųjų eksperimentų, kuriuose kiekvieną dieną po lytinio akto žmogus atliktų atminčiai patikrinti skirtas užduotis. Ir reikėtų tirti atskirai tiek moteris, tiek vyrus, kad įsitikinti, jog nepriklausomai nuo lyties, atmintis gerėja.

Be abejonės, laukdami tolesnių ir aiškesnių tyrimų, galime tvirtinti,  jog tikimybė, kad seksas padeda atminčiai yra labai didelė, ir lytinis aktas yra vienas iš  sprendimų, apie kurį siūlome jums gerinant atmintį.

Jei blogėja Jūsų lytinis gyvenimas, galite kreiptis konsultacijai telefonu +3768641970.

 

Skambinkite!
Adresas