Ar ilgalaikiai santykiai nukenčia seksualine prasme? Jei taip, tai kaip? Viena vertus, galima pagalvoti, kad pasitenkinimas didėja, kai partneriai jaučiasi savimi, geba vienas kitą labiau suprasti ir yra savimi labiau pasitikintys lovoje. Kita vertus, kartais atrodo, jog pasitenkinimas gali sumažėti jaučiant nurimusias aistros audras.
Neseniai šiuo klausimu buvo atlikti tyrimai. Ar žmonės, turintys stipresnį emocinį ryšį, gali pasinerti į seksualinius santykius labiau nei ką tik susitikę du žmonės? Šis tyrimas atsakė į klausimus, kaip keičiasi seksualinė trauka bei pasitenkinimas palyginus su santykių trukme.
Šiame tyrime dalyvavo 2814 dalyvių, kurie visi buvo vidutinio amžiaus (25-41), dalyvavo tiek heteroseksualai, tiek homoseksualai.
Pagrindinis klausimas, kuris vyravo tyrime buvo: “Ar esate patenkintas savo seksualiniu gyvenimu?”. Kiekvieno vertinimo metu dalyviai atsakė į klausimą skaičiumi nuo 0 (labai nepatenkinti) iki 10 (labai patenkinti).
Taigi, kokias tendencijas pamatė tyrėjai? Paaiškėjo, kad pirmaisiais santykių metais, ypač antrąjį pusmetį, seksualinis pasitenkinimas porose buvo labai aukštas. Tačiau po to seksualinė trauka bei pasitenkinimas pradėjo mažėti.
Kas lemia tokį seksualinio potraukio sumažėjimą? Spėjama, kad švieži santykiai sukelia aistrą bei norisi savo naująjį partnerį išnagrinėti, suprasti, kas jam patinka – tai skatina aistrą bei norą santykiauti daugiau, bei pasitenkinimas būna žymiai didesnis. Deja, pasitenkinimo nuosmukis yra pastebimas jau antraisiais draugystės metais. Žmonės pradeda mažiau mylėtis bei nerti į rutiną. Seksualinio potraukio sumažėjimą taip pat lemia aistros nugesinimas po kelerių metų, kadangi partneriai jos nekursto bei užsiima tokia pačia vienoda seksualine veikla nuolatos.
Taigi, nors ir tyrimų rezultatai rodo, jog santykiavimas lovoje keičiasi bėgant metams, juos be abejo kiekvienas iš mūsų galime kurstyti savais metodais. O norint sužinoti, kokie metodai būtent tinka jums bei jūsų partneriui – kreipkitės į seksologą.