Tyrimais nustatyta, kad dauguma moterų yra bent kartą per savo gyvenimą suvaidinusios orgazmą. Tiksliau, dauguma šios temos pobūdžio tyrimų įrodė, kad kažkur nuo pusės iki dviejų trečdalių moterų bent vieną kartą per savo gyvenimą privertė savo partnerį patikėti, jog patyrė kulminaciją. Vyrai kartais taip pat suvaidina orgazmą, tačiau kur kas rečiau, nes jiems šioje srityje žymiai sunkiau sekasi klastoti “įrodymus”.
Kalbant apie suvaidinimo priežastis, moterys pateikė daug įvairių paaiškinimų. Tačiau neseniai atliktas tyrimas parodė, kad jie visi paprastai priskiriami vienai iš penkių kategorijų:
- Orgazmas buvo mažai tikėtinas arba laikas iki jo užtruko per ilgai (pvz., jos vartojo per daug alkoholio, jų partneris neturėjo patirties arba jos užsiėmė seksualine veikla, kuri joms paprastai nesukelia orgazmo ar pasitenkinimo).
- Noras, kad lytinis aktas pasibaigtų (pvz., jos tikrai nebuvo „nusiteikę“ lytiniams santykiams, joms buvo nuobodu arba jos norėjo miego. Dažnas variantas, jog jų partneris nebūtų sustojęs jei jos nepasieks orgazmo.).
- Jų partnerių orgazmas buvo neišvengiamas (t.y. jų partneris patyrė orgazmą, todėl jos taip pat jautė spaudimą pabaigti kartu).
- Norėjimas išvengti psichologinių neigiamų lytinio akto pasekmių (pvz., moterys nenorėjo pakenkti partnerio jausmams, kad jis nesijaustų blogai jų nepatenkinęs, bei žinojo, jog tai padės išvengti nemalonaus pokalbio apie šį įvykį vėliau).
- Norėjimas suteikti teigiamas emocijas (pvz., norėjo pradžiuginti partnerį, kad jis „toks šaunuolis seksualinis gigantas“, arba padėti jam jaustis taip, tarsi jis „gerai atliko savo darbą“).
Šiame tyrime moterys niekada neteigė, kad orgazmą suvaidino todėl, nes nenorėjo jo patirti – jos visada klastojo jį vien dėl vienos iš paminėtųjų penkių priežasčių.
Žinoma, tai tik pagrindinės kategorijos, kurios paaiškina, kodėl moterys vaidina orgazmą. Tikrai yra ir kitų. Pavyzdžiui, kiti tyrimai parodė, kad kai kurios moterys tai daro, jog apsaugotų savo partnerį nuo jo neištikimybės. T.y. jos gali apsimesti patenkintos, norėdamos įtikinti savo partnerį, koks jis geras lovoje ir kokia ji laiminga su juo, kad vyras nepabėgtų pas kitą ir jos nepaliktų.
Kaip matote, suvaidinti orgazmai yra labai paplitę tarp moterų ir tie vaidinimai atlieka daugybę skirtingų funkcijų. Galima viso to išvada būtų tokia: jei klastotė yra tik vienkartinis arba labai retas reiškinys, tai tikriausiai nesukels nė menkiausios problemos. Tačiau, jei pastebėsite, kad tai reguliariai darote, tai gali pakenkti jūsų santykiams. Nuolatinis “vaidinimas” nesudarys jūsų partneriui stimulo išbandyti naujas technikas, nevers jo norėti tobulėti, nes jis manys, kad esate patenkinta. Taigi, jei priežastis, kodėl nepasiekėte orgazmo buvo blogas seksas – jo suvaidinimas nieko nepakeis. Be to, jei jūsų partneris galų gale išsiaiškins jog visa tai buvo vaidyba, jis gali jaustis kur kas blogiau, nei jei pirmiausia būtumėte sąžininga. Nuolatiniu orgazmo klastojimu jūs tik aktyviai prisidedate prie savo pačios seksualinio nepasitenkinimo.
Atsiminkite, kad jūsų partneris nėra vienintelis, kuris nusipelnė pajusti orgazmą. Jei norite pasiekti tikrą bei gerą seksualinį pasitenkinimą, labai svarbu atvirai ir sąžiningai bendrauti apie savo norus bei poreikius su savo partneriu.