Savaitgalio klausimas: Ar vyrai turi “limitą”? Arba kas yra Eferco doktrina?

Pradinis » Straipsniai » Savaitgalio klausimas: Ar vyrai turi “limitą”? Arba kas yra Eferco doktrina?
Savaitgalio klausimas:  Ar vyrai turi “limitą”? Arba kas yra Eferco doktrina?

“Per radiją girdėjau kalbant vieną urologą, kad vyras turi tam tikrą ejakuliacijų limitą, kurį išnaudojęs, tampa impotentu. Ar tai tiesa? Ar vyrai turi “limitą”?”

Kažkada ši teorija buvo gana populiari. Ji vadinama “Eferco doktrina”.

Eferco doktrina (pagl vokiečių mokslininko O. Efertz’o pavardę) tai pseudomokslinė teorija, atsiradusi XIX a. pabaigoje, pagal kurią kiekvienas vyras per visą gyvenimą turi 5400 ejakuliacijų „seksualinę atsargą”. Lytinis aktyvumas, pasibaigiantis sėklos išsiveržimu (masturbacija, petingas, lytinis aktas, poliucija) laikomas nuostoliu, ir šiaip jau ribotų seksualinių resursų švaistymu. Ši teorija visiems vyrams, nepriklausomai nuo amžiaus ir seksualinio temperamento, rekomendavo laikytis didžiausio lytinio saikingumo, jaunimui siūlė kuo ilgiau vengti lytinių kontaktų, sutuoktiniams – taupyti jėgas, lytiškai santykiauti retai, ypač vengti lytinių aktų kelis kartus per parą.

Šios teorijos autoriaus nuomone, vyro lytinio gyvenimo apribojimai padės išvengti ankstyvo „lytinio išsekimo” ir išlaikyti potenciją iki gilios senatvės.

Šiai teorijai nepritarė žymiausi to laikmečio seksologai, o šiuo metu ji kelia tik šypseną. Nes ši teorija ignoruoja fiziologijos pamatus ir prieštarauja ne tik klinikiniams tyrimams, bet ir gyvenimo patirčiai.

Lytiškai aktyvūs vyrai daugelį metų beveik kasdien lytiškai gali santykiauti, nekenkdami savo sveikatai, ir iki senatvės jų potencija dėl to nemažėja. Atvirkščiai, vyrams, gyvenantiems saikingą lytinį gyvenimą, gali kilti potencijos sutrikimų ne tik senatvėje, bet ir pakankamai jauniems. Lytiniai santykiai normalizuoja prostatos veiklą, mažina prostatos uždegimo riziką. Kai kuriais duomenimis, dažni lytiniai santykiai net apsaugo nuo prostatos vėžio. Lytiniai santykiai gerina varpos kraujotaką, nes kiekviena erekcija priverčia dirbti varpos kraujagysles.

Kartu lytiniai santykiai gerina bendrą vyrų sveikatą, savijautą ir nuotaiką. Ir, aišku, kelia jų savivertę. Vyrų lytinio aktyvumo lygį lemia ne tariamas sėklos išsiveržimų skaičius, skirtas visam gyvenimui, o individualus seksualinis temperamentas, lytinė konstitucija. Skirtingų konstitucijų žmonių lytinis gyvenimas skiriasi, tai normalus reiškinys.

Deja, su amžiumi prasidedančios širdies ir kraujagyslių ligos, viršsvoris, fizinio aktyvumo stoka, cukrinis diabetas, kitos ligos suduoda didžiulį smūgį vyro seksualiniam gyvenimui.  O tai tuo labiau rodo, kad reikia kuo dažniau naudotis Dievo duota dovana ir negalvoti apie jokius limitus.

 

 

Skambinkite!
Adresas