Septyni moksliškai įrodyti dalykai apie neištikimybę

Pradinis » Straipsniai » Septyni moksliškai įrodyti dalykai apie neištikimybę
Septyni moksliškai įrodyti dalykai apie neištikimybę

Yra daugybė atliktų mokslinių tyrimų apie neištikimybę. Nuo to kaip tai dažna ir įprasta, kas tai daro dažniau (moterys ar vyrai) iki to, dėl kokių priežasčių žmonės išduoda savo partnerius. Neseniai paskelbtas straipsnis šia tema “Current Opinion in Psychology” žurnale siūlo žvilgtelti į septynias įdomiausias išvadas atsiradusias bėgant metams.

 

1) Apskaičiuota, kad per vienerių metų laikotarpį 2-4% sutuoktinių porų yra seksualiai neištikimos savo partneriams.

 

2) Apibendrinus, tyrėjai mano, kad su neištikimybe susiduria 20-25% sutuoktinių.

 

3) Neištikimybė kaip ir seksualinis elgesys – keičiasi priklausomai nuo metų laikų. Neištikimybės atvejų daugiausia būna vasarą. Kodėl? Galbūt todėl, kad vasarą žmonės daugiau keliauja ir, jeigu keliauja atskirai nuo savo partnerių, atstumas padaro savo ir suteikia galimybę išdavystei bei romanams.

 

4) Neištikimybės rodikliai staigiai išaugo 1991-2006 m. Ypač tarp 65-erių bei vyresniojo amžiaus vyrų. Kodėl? Mokslininkai spėja, kad tai galėjo būti susiję su „Viagra“ ir kitų erekcinės disfunkcijos vaistų atsiradimu, kurie iš tikrųjų išpopuliarėjo per minėtąjį laikotarpį.

 

5) Nors ankstesni tyrimai parodė, kad neištikimi dažniau būna vyrai, nei moterys, naujausi tyrimai rodo, jog šis lyčių skirtumas mažėja. Tiesą sakant, tarp jaunesnių nei 45-erių metų suaugusiųjų, neištikimybės rodikliai yra beveik identiški.

 

6) Vaikai, augę šeimose, kuriose vienas iš tėvų buvo neištikimas, du kartus dažniau apgaudinėja savo partnerius suaugę.

 

7) Neištikimybė dažniau pasitaiko poroms, kuriose vienas partneris dirba, o kitas lieka namuose.

Skambinkite!
Adresas