Su kuo dažniausiai žmonės išduoda savo antrąją pusę?

Pradinis » Straipsniai » Su kuo dažniausiai žmonės išduoda savo antrąją pusę?
Su kuo dažniausiai žmonės išduoda savo antrąją pusę?

Yra atlikta labai daug tyrimų, kuriuose tirta, kiek žmonių buvo neištikimi, jų neištikimybės priežastys, ką žmonės įvertina kaip neištikimybę… Bet, mūsų nuostabai, nėra daug tyrimų apie tai, su kuo žmogus dažniausiai išduoda savo antrąją
pusę. Ar tai kas nors, ką jie pažįsta – draugai, kolegos? O gal su visiškai nepažįstamais žmonėmis? Ar tai skiriasi moterų ir vyrų tarpe?

Žurnale „Journal of Family Psychology“ paskelbtame naujame tyrime pateikiami keli atsakymai į šiuos klausimus.

Mokslininkai apžvelgė 13030 amerikiečių atsakymus. Ši apklausa buvo vykdoma nuo 2000-ųjų iki 2016-ųjų metų. Kiekvienais metais buvo apklausti tie, kurie buvo susituokę ir prisipažino, jog buvo įsitraukę į lytinius santykius su asmeniu, kuris nebuvo jų sutuoktinis. Klausimas visiems buvo pateiktas toks pats:

„Su kuo buvote neištikimas?“

Galimi atsakymų variantai buvo:

a) artimu draugu,
b) kaimynu, bendradarbiu ar ilgalaikiu pažįstamu,
c) su nepažįstamuoju, sutiktu atsitiktinai,
d) su žmogumi, kuriam sumokėjau už seksą / arba su žmogumi, kuris tau už tai
sumokėjo,
e) kita .

Atsakymai parodė, jog daugiau nei pusė žmonių išdavė savo sutuoktinius su artimais draugais (a- 53.4%). Po šios kategorijos dauguma teigė, jog tai buvo variantas b (kaimynai, bendradarbiai) – 29.4% . Kaimynus ir bendradarbius vijosi ir nepažįstamieji iš pirmojo pasimatymo (21%). 7,9 % pasirinko variantą d (mokamas seksas) ir apie 8% -variantą e (kita). Norime pridurti, jog tai nėra 100% tiksli statistika, nes kiekvienas asmuo galėjo pasirinkti daugiau nei vieną variantą, taigi sakyti, jog 53,4 procentai žmonių išdavė savo antrąją pusę tik su artimais draugais – negalime. Gal jie buvo neištikimi ir kitose grupėse.

Neištikimybės procentas su artimais ir pažįstamais asmenimis nuo lyties
nepriklausė.

Tiek moterys, tiek vyrai daugiausiai rinkosi variantus a ir b. Bet neištikimybėje su nepažįstamu žmogumi vyrų buvo 24,3 %, o moterų tik 15,5%. Taip pat tyrimas parodė, jog tik 1,3 % moterų mokėjo ar joms buvo mokama už seksą, kai tuo tarpu vyrų tarpe šis procentas siekė 7,2.

Svarbu paminėti, jog tyrėjai nesigilino į neištikimybių priežastis: į tai, ar santuoka buvo kebli, ar ne; ar žmonės santuokoje buvo laimingi prieš išdavystę; neatsižvelgė ir į sutuoktinių sekso kokybę.

Rezultatai rodo, jog neištikimybė dažniausiai įvyksta su pažįstamu arba su artimu asmeniu. Kodėl taip yra? Galime tik spėti. Galbūt žmogus turi daugiau galimybių tai padaryti su tuo, kurį mato dažniau, o gal jaučiasi artimesnis ir saugesnis. O gal išduodantysis asmuo ieško kažko daugiau nei sekso, ir tai gali būti dar viena iš priežasčių, kodėl dažniausiai pasirenkamas artimas draugas arba pažįstamas.

O jei jau taip atsitiko, kad jūs „paslydote“ ir jūsų lytiniai santykiai tapo nesaugūs – visada galite kreiptis į gydymo įstaigą ir atlikti šlapimo PGR (polimerazinė grandininė reakcija) tyrimą lėl lytiškai plintančių ligų.

REGISTRACIJA – Urologas Kaune

Skambinkite!
Adresas