Uždraustas vaisius: kiek iš mūsų fantazavome apie geriausią savo partnerio/ės draugą/ę? Arba jų brolį/sesę?

Pradinis » Straipsniai » Uždraustas vaisius: kiek iš mūsų fantazavome apie geriausią savo partnerio/ės draugą/ę? Arba jų brolį/sesę?
Uždraustas vaisius: kiek iš mūsų fantazavome apie geriausią savo partnerio/ės draugą/ę? Arba jų brolį/sesę?

Daug tyrimų parodė, jog yra vienas žmogus, kuris labiau nei bet kas kitas gali pasirodyti mūsų seksualinėse fantazijose – dabartinis romantinis partneris (arba, jei esi vienišas, buvęs partneris). Tačiau mūsų fantazijos susijusios ne tik su mūsų antromis pusėmis. Pavyzdžiui, kartais mes fantazuojame apie “uždraustus vaisius” –  žmones, apie kuriuos mūsų partneriai niekada netoleruotų sužinoję, jog fantazuojame – tokie kaip geriausias jų draugas arba brolis/sesė. Dar galime fantazuoti apie žmones, kurių mūsų kultūra ar visuomenė nepalaikytų – vedęs vyras arba moteris.

 

Taigi, kiek paplitusios šios “uždrausto vaisiaus” fantazijos? Ir ar jos skiriasi priklausomai nuo fantazuojančio asmens lyties ir seksualinės orientacijos?

 

Yra ištirta, jog fantazijos apie socialiniu ar kultūriniu požiūriu draudžiamus asmenis yra daug dažnesnės tarp vyrų nei moterų, visiškai nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos.

Vyrų tarpe maždaug trys ketvirtadaliai fantazavo apie seksą su ištekėjusiu asmeniu, daugiau nei pusė fantazavo apie savo partnerės geriausią draugę, beveik pusė – apie savo geriausio draugo partnerę, o daugiau nei trečdalis – apie savo partnerio sesę.

 

Moterų, ypač heteroseksualių, skaičius buvo daug mažesnis. Tiesą sakant, mažiau nei pusė heteroseksualių moterų pranešė, jog yra turėjusios tokių fantazijų.

 

Kaip galima paaiškinti šiuos rezultatus? Vyrų ir moterų rezultatų skirtumas gali būti dėl to, kad vyrai apskritai turi daugiau “tabu” sekso fantazijų negu moterys. Kažkodėl vyrus tiesiog labiau “užveda” mintis daryti tai, kas jiems buvo pasakyta, jog yra negalima arba draudžiama. Tai yra dėl to, kad vyrai yra labiau linkę į sensacijas ir “tabu” jiems suteikia papildomo jaudulio.

 

Taip pat tai gali būti susiję su tuo, kad moterys dažniau nei vyrai fantazuoja apie aistrą, intymumą ir romantiką. Šias emocijas gali būti šiek tiek sunkiau įsivaizduoti su “uždraustaisiais” asmenimis, todėl moterų fantazijos yra labiau linkusios susikoncentruoti į dabartinį partnerį.

 

Žinoma, galimi ir kiti paaiškinimai, ir reikėtų daugiau tyrimų, jei tikrai norime suprasti, kaip viskas iš tikrųjų vyksta tiek vyro, tiek moters galvose, kai jie fantazuoja. Bet gautos tyrimo išvados tikrai patvirtina, jog fantazijos apie “uždraustus vaisius” tikrai nėra retos, o tarp vyrų jos – įprastos.

 

Svarbu paminėti, kad turint tokias fantazijas nebūtinai reiškia, jog žmonės nori ar planuoja pagal jas veikti, arba jog jie yra nepatenkinti savo santykiais. Ne visos seksualinės fantazijos yra seksualiniai troškimai.

Skambinkite!
Adresas