Varpos dydis yra dažniausia vyrų nepasitenkinimą sukelianti kūno vieta, ir dauguma norėtų jį pakeisti. Sprendžiant iš internetinės apklausos, kurioje dalyvavo 25000 vyrų, pusė iš jų yra nepatenkinti esamu varpos dydžio ir norėtų jį pakeisti: 45% norėtų padidinti, o 0,2% sumažinti.
Taip pat pas vyrus, kurie nebuvo patenkinti dydžiu, buvo visapusiškas noras tapti didesniems. Tačiau, tik mažuma iš norinčiųjų pasididinti turėjo santykinai tikrai mažas varpas, o pas daugumą jos buvo visiškai normalios. Kitaip sakant, beveik visi vyrai, kurie teigė, kad jų varpa per maža, turėjo idealaus dydžio varpas.
Vyrų nepasitenkinimas varpos dydžiu gali smarkiai skirtis, tačiau kai kuriems tai tampa tikrai didžiule problema, trukdančia gyventi normalų gyvenimą. Tokie vyrai turi varpos dismorfinį sutrikimą. Varpos dismorfinis sutrikimas psichologų apibūdinamas kaip viena iš kūno dismorfinių sutrikimų rūšių, kuri yra orientuota tiesiogiai į varpą. Kūno dismorfinis sutrikimas yra būsena, kai žmogus mano, kad tam tikra jo kūno dalis yra nukrypusi nuo normos, kai realybėje ji yra visiškai normali.
Psichiatrams ir psichologams svarbu geriau suprasti šį varpos dismorfinį sutrikimą todėl, kad dažnai jis gali turėti labai rimtų pasekmių. Pavyzdžiui, kūno dismorfinis sutrikimas yra siejamas su padidėjusiu minčių apie savižudybę kiekiu. Verta paminėti, kad žmonės, turintys kūno dismorfinį sutrikimą, dažnai siekia tą konkrečią kūno dalį tobulinti ir tobulinti plastinėmis operacijomis ir vis tiek lieka nepatenkinti rezultatais, ko pasekoje siekia tobulinti dar labiau, kol galiausiai tai tampa dar didesne katastrofa negu buvo. Tai puikiai tinka apibūdinti žmonėms, turintiems varpos dismorfinį sutrikimą, kurie dažnai pasiryžta įvairiausioms ekspermentinio pobūdžio varpos didinimo operacijoms. Dažnai šios operacijos būna labai rizikingos ir gali sukelti nepataisomų varpos deformacijų. Taip pat dažnai pasirinkę didintis varpą chirurginiu būdu, po operacijos būna dar labiau nepatenkinti nei prieš tai.
Taigi, ką reiškia turėti varpos dismorfinį sutrikimą?
Atsakyti gali padėti atsakymai į žemiau pateiktus klausimus. Klausimus reikėtų vertinti 9 balų skalėje pradedant nuo „visiškai ne/ niekada“ iki „drastiškai/visada“:
1.) Kokiu mastu esate nepatenkintas savo penio dydžiu ar išvaizda?
2.) Kokiu mastu penio dydis ar išvaizda Jums sukelia stresą?
3.) Kaip dažnai penio dydis ar išvaizda verčia Jus atsisakyti užsiėmimų ar vengti situacijos?
4.) Kokiu mastu galvojate apie penio dydį ar išvaizdą? Ar galvojate apie tai daug ir nuolat bei negalite sustoti?
5.) Jeigu turite nuolatinį partnerį, kokiu mastu Jūsų nusistatymas apie savo penį ar jo išvaizdą turi įtakos seksualiniams santykiams? (pavyzdžiui mėgavimuisi seksu ir sekso dažnumui). Jeigu neturite nuolatinio partnerio, kokiu mastu Jums trukdo jį susirasti Jūsų nuomonė apie penį ar jo išvaizdą?
6.) Ar Jūsų nuomonė apie penio dydį bei išvaizdą Jums trukdo dirbti ir mokytis?
7.) Kaip Jūsų nuomonė apie penio dydį bei išvaizdą turi įtakos Jūsų socialiniams ryšiams? (apsilankymui su kitais žmonėmis klubuose, baruose, susibūrimuose)
8.) Kaip Jūsų nuomonė apie penio dydį bei išvaizdą turi įtakos Jūsųlaisvalaikio praleidimui? (pavyzdžiui persirengimui viešose kabinose)
9.) Kaip Jūsų nuomonė apie penio dydį bei išvaizdą turi įtakos Jūsų kaip asmenybės nuomonei apie save?
Dauguma sergančiųjų varpos dismorfiniu sindromu, įvertinę teiginius bendrai surenka daugiau nei 40 taškų. Kitaip sakant, dauguma surinkę bent pusę šios apklausos taškų, galimai serga varpos dismorfiniu sutrikimu.
Vyrams niekada nereikėtų užmiršti, kad svarbiausia yra gera organų funkcija.