Kodėl reikėtų neskubėti užsimaunant prezervatyvą?

urologas kaune - prezervatyvai

Prezervatyvai yra vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų (LPL) bei nepageidaujamo nėštumo. Deja, dėl to, kad žmonės daro begalę klaidų juos naudodami, jie apsaugo ne visada. Dažnai pasitaiko tokios klaidos kaip bandymas atplėšti prezervatyvą aštriu daiktu, nepatikrinti galiojimo laiko ar tiesiog nusiimti prezervatyvą nesibaigus lytiniam aktui. Neabejotinai, priežasčių yra daug, o viena iš jų- nežinojimas kaip tinkamai naudoti prezervatyvą. Neseniai žurnale „Sexually Transmitted Infections“ publikuotame straipsnyje, kaip viena iš svarbių klaidų minimas skubėjimas užsidedant prezervatyvą.

Dalyvauti šiame tyrime buvo pakviesti penkių lytiškai plintančias ligas gydančių klinikų pacientai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Iš viso tyrime dalyvavo 512 žmonių, iš kurių 59 % sudarė moterys, vidutiniškai 29 metų amžiaus. Dalyviai buvo paprašyti kasdien 180 dienų pildyti klausimyną, sudarytą iš klausimų apie jų seksualinį gyvenimą per pastarąsias 24 valandas. Pagrindinis klausimas buvo: „Ar turėjote pakankamai laiko neskubant užsimauti prezervatyvą?“

Tyrėjai pastebėjo, kad palyginus tuos, kurie turėjo pakankamai laiko su skubėjusiais, pastariesiems dvigubai dažniau plyšo prezervatyvas, dvigubai dažniau prezervatyvas sekso metu nuslydo, trečdalis nustojo prezervatyvą naudoti sekso metu bei tris kartus dažniau buvo teigiama, kad pro prezervatyvą pratekėjo.

Šie pastebėjimai buvo atlikti nepaisant apklausą pildė vyras ar moteris, bei kokio amžiaus jie buvo. Tik  jaunesni negu 21 metų amžiaus dažniau teigė, kad prezervatyvas plyšo po to, kai jie skubėjo jį užsimauti, nei vyresni.

Rezultatai aiškiai parodo, kad skubant prezervatyvą užsimauti, rizikuojama, kad iš jo nebus jokios naudos. Visa tai logiška, nes skubėdami žmonės dažnai iki galo neperskaito instrukcijų, tokių, kaip būtinybė palikti vietos ejakuliacijai ar tiesiog pradeda mylėtis iki galo prezervatyvo neužsimovę.

Taigi, galima teigti, kad norint išvengti daugumos su prezervatyvų naudojimu susijusių klaidų, reikia tiesiog skirti pakankamai laiko taisyklingam prezervatyvo užsimovimui.

O jei jau taip atsitiko, kad jūsų lytiniai santykiai tapo nesaugūs – visada galite kreiptis į gydymo įstaigą ir atlikti šlapimo PGR (polimerazinė grandininė reakcija) tyrimą dėl lytiškai plintančių ligų. Telefonas konsultacijai: +37068641970.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt