PEIRONO LIGA

UROLOGAS KAUNE - RAMŪNAS KERPAUSKAS

Peirono liga (Peyronie)

Peirono liga pavadinta prancūzų gydytojo Francois Gigot de la Peyronie, kuris dar 1743 metais aprašė keletą šios ligos atvejų, vardu.

PEIRONO LIGA – TAI ĮGYTA VARPOS DEFORMACIJA DĖL BALZGANAJAME DANGALE (TUNICA ALBUGINEA) SUSIDARIUSIOS FIBROZINIO AUDINIO PLOKŠTELĖS.

Manoma, kad toks jungiamojo audinio struktūros pasikeitimas įvyksta dėl traumų ir mikrotraumų. Taip pat galima genetinė predispozicija. Būklė dažnesnė sergantiems sisteminėmis ligomis: cukriniu diabetu, hipertenzija. Dažniausiai nustatoma 40-70 metų vyrams, didesnė ar mažesnė varpos deformacija aptinkama ~1 proc. vyrų populiacijos.

Peirono liga pasireiškia varpos skausmu, deformacija erekcijos metu. Deformacija gali būti įvairaus laipsnio, formos (ventralinė -varpa lenkta į viršų , dorzalinė – varpa lenkta į apačią , „smėlio laikrodžio“). Minėta fibrozinė plokštelė nesunkiai apčiuopiama (~6 cm diametro plokštelė sukelia 90 laipsnių kampo deformaciją). Didelio laipsnio deformacija, ypač ventralinė arba lateralinė – varpa lenkta į šoną, sunkina normalius lytinius santykius.

Konservatyvus gydymas Peirono ligos atveju taikomas esant nedidelio laipsnio varpos deformacijai. Gali būti skiriamas kalio aminobenzoatas, L-karnitino junginiai, kolchicinas, vitamino E preparatai. Kartais taikomos kolagenazės, steroidų, verapamilio intraplokštelinės injekcijos. Konservatyvaus gydymo veiksmingumas nėra patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Chirurginė operacija atliekama po nesėkmingo konservatyvaus gydymo, nuo ligos pradžios praėjus >12 mėnesių, kai vargina intensyvūs skausmai, nebeįmanomi normalūs lytiniai santykiai.

Peirono ligos atveju dažniausiai atliekamos dviejų tipų operacijos. Fibrozinė plokštelė gali būti išpjaunama, o tunica albuginea defektas dengiamas autologiniu (venos, žando gleivinės fragmentas) arba heterologiniu implantu („lopu“). Po šios operacijos varpos ilgis nesumažėja.

Kita galimybė – pašalinti tunica albuginea fragmentą priešingoje nei fibrozinė plokštelė pusėje, o defekto kraštus susiūti, taip „atlenkiant“ varpą į kitą pusę. Šios operacijos metu varpa sutrumpėja 1-2 cm. Jei varpa smarkiai deformuota, o erektilinė funkcija sutrikusi, pacientui gali būti pasiūlyta varpos protezavimo operacija.

peirono liga

PEIRONO LIGOS GYDYMUI MES NAUDOJAME NAUJUS GYDYMO METODUS

  1. PRP terapija.
    Peirono ligos gydymas taip pat gali būti atliekamas naudojant PRP metodą. Gydymo metu naudojamas paties paciento kraujas. Urologas paima nedidelį kiekį kraujo iš paciento venos ir specialiu aparatu atskiria jį į dvi dalis: plazmą bei raudonuosius kraujo kūnelius. Gydymo metu naudojama trombocitų ir plazmos koncentratas. Pastarieji yra atsakingi už žaizdų gijimą ir audinių atsinaujinimą. Gautas koncentratas suleidžiamas į gydomą vietą (plokštelę). Gydymas gali trukti net kelias savaites, kol galiausiai plokštelė tampa kur kas minkštesnė ir varpa paslankesnė ir tiesesnė. Procedūra yra neskausminga, jos metu juntamas minimalus diskomfortas. Varpos kreivumo gydymas PRP injekcijomis yra vienas iš geriausių ir efektingiausių būdų.
  2. Ekstrakorporinė šoko bangų terapija.
    Specialaus aparato sukeliamomis akustinėmis bangomis yra veikiamos fibrozinės plokštelės. Jos tampa minkštesnės, varpa paslankesnė ir tiesesnė.

Tinkamiausią gydymo būdą Jums parekomenduos gydytojas urologas. Jei Jūs įtariate esant Peirono ligai, nepamirškite į konsultaciją atsinešti erekcijos metu esančios varpos nuotrauką. Tokiu būdu bus nustatoma deformacija ir kiti klinikiniai simptomai.

Urologas Kaune, Ramūnas Kerpauskas, konsultuoja bei gydo pacientus Andromeda klinikoje.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt