Ar moterų makštis „išsitampo“ turint daug lytinių santykių?

Visų pirma, svarbu paminėti, kad kiekviena moteris ir kiekviena makštis yra skirtingos. Vaginos, kaip ir varpos, būna įvairaus dydžio. Tai yra priežastis, dėl kurios kai kurioms heteroseksualioms moterims didelės varpos atrodo ypač malonios, o kitoms – ypač skausmingos. Taigi moteris, kuriai tilptų didesnė varpa, nebūtinai yra turėjus daugiau sekso – gali būti, kad jos tiesiog turi didesnes makštis, ir tame nėra nieko blogo.

Antra, makštis yra labai elastinga ir turi savybę išsiplėsti bei susitraukti. Kai moteris patiria seksualinį jaudulį, jos makštis natūraliai atsipalaiduoja ir tampa pasiruošusi lytiniams santykiams – ir tai yra prasminga evoliucijos požiūriu, nes tai palengvina reprodukciją. Po lytinių santykių grįžta į pradinę būseną. Jei ji vėl mylisi, ji netampa laisvesnė. Iš tiesų, nėra absoliučiai jokių mokslinių įrodymų, kad moterys, kurios reguliariai užsiima seksu, galiausiai turi platesnes vaginas. Analogija jums pasvarstymui: ar jūsų burna išsitampys, jeigu į ją pilsite maisto kelis kartus per dieną? Tikrai platės ne burna, bet talija- tikriausiai. Daugelis žmogaus kūno dalių yra optimizuotos plėtrai ir susitraukimui.

Nepaisant to, įmanoma, kad makštis laikui bėgant atsilaisvins ne dėl sekso, o dėl kito dažno veiksnio – gimdymo. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu buvo apklaustos 796 pagimdžiusios moterys. Moterų buvo klausiama, kaip jos makšties dydis kito nuo nėštumo pradžios, praėjus trims mėnesiams po gimdymo ir šešiems mėnesiams po gimdymo. Maždaug 3% moterų teigė, kad prieš nėštumą jautė šiokį tokį makšties padidėjimą, o taip teigiančių skaičius per pirmuosius tris mėnesius po gimdymo padidėjo iki 20%. Tačiau po šešių mėnesių jis sumažėjo iki 12%.

Kitas veiksnys, prisidedantis prie makšties „laisvumo“, yra amžius. Faktas, kad senstant mažėja daugelio kūno dalių natūralus elastingumas (pagalvokite, kas nutinka jūsų odai senstant) – ir makštis nėra apsaugota nuo tų pokyčių. Taigi, vyresnio amžiaus moterys gali patirti makšties laisvumą. Tačiau yra būdų, kaip sumažinti šį makšties laisvumą – reguliariai atlikti Kėgelio pratimus. Šių pratimų metu sutraukinėjami makšties raumenys, kurie stiprėja ir neleidžia vaginai atsipalaiduoti.

Kitaip tariant, nors moterų, kurios turėjo daug sekso, makštys liaudyje kartais prilyginamos „viešnamiui“ – tai nėra tiesa. Jei makštis ir išsitampo, tai neturi nieko bendro su tuo, kiek sekso moteris turi.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt