Dažniausios ligos, kurios gali sujaukti vyrų lytinį gyvenimą

Mūsų protas – svarbiausias lytinis ginklas. Nuotaikos, mąstymo, atminties sutrikimai labai įtakoja lytinį gyvenimą. Labai svarbi ir emocinė partnerių būsena. Taip yra todėl, kad sutrikusios emocijos gali smarkiai apsunkinti lytinį gyvenimą. Maždaug nuo 10 iki 20 procentų dėl erekcijos disfunkcijos atvejų kalta emocinė būklė – nuo depresijos iki nerimo.

O kaip gi dėl kitų 80-90 procentų? Paprastai erekcijos disfunkcija turi fizinę priežastį. Erekcijos disfunkcija (ED) – tai nesugebėjimas pasiekti bei išlaikyti erekcijos, kuri būtų pakankama lytiniams santykiams atlikti. Prie erekcijos sutrikimų gali prisidėti daugybė medicininių būklių, trukdančių kraujo tekėjimui į varpą. Ar kuri nors iš šių sveikatos būklių gali padidinti jūsų ED riziką?

Širdies ligos

Jūsų širdis ir seksualinė sveikata yra glaudžiai susijusios. Tiesą sakant, bet kokia būklė, sukelianti arterijų susiaurėjimą, gali paveikti Jūsų lytinį gyvenimą ir sukelti erekcijos disfunkciją. Širdies ligos, rūkymas ir aukštas kraujospūdis yra akivaizdžiausios erekcijos sutrikimo priežastys. Tai reiškia, kad gydydami padidėjusį kraujospūdį ir širdies ligas, bei mažindami rūkymo dažnį, galite pagerinti savo lytinį gyvenimą. Galima drąsiai teigti, kad tai, kas naudinga Jūsų širdžiai – yra naudinga Jūsų varpai.

Diabetas

Kitas svarbus ED rizikos veiksnys – tai cukrinis diabetas. Jis priskiriamas rizikos veiksniui, nes diabetas veikia ir kraujagysles, ir nervus, kurie yra labai svarbūs palaikant erekciją. Tyrimai rodo, kad cukriniu diabetu sergantiems vyrams erekcijos disfunkcija prasideda maždaug 15 metų anksčiau ir yra maždaug keturis kartus dažnesnė nei vyrams, nesergantiems diabetu. Diabeto gydymas dažnai apima vaistų derinimą ir sveikos gyvensenos pasirinkimą – metodus, kurie taip pat gali būti svarbi Jūsų ED gydymo dalis.

Nutukimas

Nutukimas gali prisidėti prie erekcijos disfunkcijos įvairiais būdais. Psichologiškai tai gali priversti vyrą gėdytis savo kūno. Fiziškai nutukimas yra grėsmė, nes jis prisideda prie širdies ligų, aukšto kraujospūdžio ir diabeto – visų ED rizikos veiksnių.

Nutukimas taip pat susijęs su žemu vyriškojo hormono testosterono kiekiu, kuris gali būti dar vienas ED veiksnys. Taigi, siūlome kuo greičiau sugalvoti svorio metimo planą.

Sąnarių uždegimas

Jei sergate reumatoidiniu artritu, taip pat galėtumėte susirūpinti dėl savo sveikatos. Sisteminis uždegimas, kurį kelia tokios ligos, kaip reumatoidinis artritas, yra susijęs su erekcijos disfunkcija. Gali būti, kad šios ligos sukelia mažų kraujagyslių uždegimą, trukdantį varpos kraujotakai. Reumatoidinio artrito ir kitų susirgimų, sukeliančių lėtinius uždegimus, metu vartojami priešuždegiminiai vaistai turi įtakos tiek seksualinei, tiek bendrai sveikatai.

Depresija

Didelis procentas depresija sergančių žmonių turi erekcijos sutrikimų, tačiau kartais sunku nustatyti, kuri iš šių ligų atsiranda pirmesnė. Depresija gali pakenkti Jūsų seksualinei sveikatai, nes ji gali mažinti susidomėjimą seksu bei sukelti energijos stoką. Nesėkmės lovoje kartais tampa blogos nuotaikos ir depresijos priežastimi.

Gydant depresiją gali atsinaujinti seksualinis susidomėjimas, tačiau dažnai antidepresantai iš tikrųjų gali ir pabloginti erekciją.

Dantenų ligos

Valykis dantis – turėsi geresnę erekciją? Kai kurie tyrimai rodo didelį ryšį tarp dantenų ligų ir erektilinės disfunkcijos. Bet gali būti, kad vyrai, turintys prastus dantis, nelabai savimi rūpinasi.

Vieno tyrimo metu daugiau nei 80 procentų vyrų, kuriems buvo nustatyta ED, taip pat turėjo lėtinę dantenų ligą. Norint sužinoti, koks yra tikslus ryšys tarp šių ligų, reikia atlikti daugiau tyrimų. Tačiau, tinkamai prižiūrėti dantis ir dantenas yra tikrai protinga mintis.

Neramių kojų sindromas

Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad vyrai, kuriems dažnai pasitaiko neramių kojų sindromo epizodai (15 ar daugiau per mėnesį), turėjo erekcijos disfunkciją. Ką tai reiškia? Tyrėjai įtaria, kai tai gali būti susiję su smegenyse gaminama chemine medžiaga – dopaminu. Sumažėjusi dopamino gamyba be neramių kojų sindromo sukelia miego sutrikimus, gali sukelti depresiją ir sąlygoti mažą testosterono kiekį. Daugybė neramių kojų sindromo mažinimo galimybių, tokių kaip mankšta, metimas rūkyti, alkoholio vartojimo ribojimas – gali pagerinti jūsų lytinį gyvenimą.

Miego apnėja

Neseniai medikų atliktame tyrime nustatyta, jog vyrai turintys sunkesnę erekcijos disfunkciją, turi didesnę miego apnėjos riziką. Tai būklė, kuriai būdingas garsus knarkimas ir mieguistumas dienos metu.

Šios dvi ligos gali būti susijusios, nes nenormalus kvėpavimas miego apnėjos metu padidina širdies ligų, padidėjusio kraujospūdžio ir lėtinio nuovargio riziką. Miego apnėjos gydymas kvėpavimo pagalba ir vaistais taip pat gali pagerinti erekcijos sutrikimus.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt