Moterys ovuliacijos metu ieško raudonų ir rožinių drabužių

Moteru ovuliacija

Tyrėjai atrado, kad ovuliacijos metu moterys stengiasi tapti patrauklesnėmis, mokslininkai ginčijasi ar dėl šio atradimo moterų šansai pastoti didėja. Pavyzdžiui, palyginus su moterimis kitose menstruacijų stadijose, ne tik ovuliacijos metu moterys stengiasi rengtis puošnesniais drabužiais, tačiau ovuliacijos metu pasikeičia moters balsas bei kūno judesiai ir jos tampa labiau geidžiamos vyrų. Naujas tyrimas, publikuotas „Psychological Science“ teigia, kad ovuliacijos metu moterys stengiasi pasipuošti seksualesnėmis spalvomis, taip stengdamosis padidinti savo patrauklumą.

Šio tyrimo pagrindas yra grupė tyrimų, rodančių, kad heteroseksualiems vyrams moterys raudonais drabužiais, atrodo patrauklesnės negu visų kitų spalvų drabužiais. Kodėl? Tai nėra iki galo aišku, tačiau spėjama, kad vyrus jaudina raudona spalva todėl, jog moters kūnas seksualiai susijaudinus tampa rausvas (dauguma moterų susijaudinę išrausta ar joms ant krūtinės atsiranda rausvi išbėrimai). Šį ryšį tarp raudonos spalvos ir sekso stiprina ir tai, kad mums metų metus rodomos moterys, besidažančios raudonai (raudonas lūpdažis, dažai), stengdamosis būti gražesnėmis.

Keletas tyrimų rodo, jog vyrai moteris apsirengusias raudona spalva laiko seksualesnėmis, taigi yra teorija, kad ovuliacijos metu moterys dažniau rengiasi raudonais ir ružavais drabužiais nei kitomis menstruacijų stadijomis. Šiai idėjai patikrinti, internete buvo apklausta 100 amerikiečių ir 24 kanadietės. Jų buvo prašoma atsakyti, kokios spalvos marškinėliais yra apsirengusios ir kiek dienų praėjo nuo paskutinių menstruacijų bei taip siekiama nustatyti, ar jos patiria ovuliaciją ar ne.

Abiejose grupėse moterų, tos, kurios buvo ovuliacijos metu, dažniau vilkėjo raudonus ir rožinius rūbus negu tos, kurios nebuvo vaisingumo pike. Ypatingai, tai buvo matoma tarp amerikiečių moterų, kur net 40% iš buvusių ovuliacijos metu dėvėjo raudoną spalvą palyginimui su 7% ne ovuliacijos metu (tarp kanadiečių rezultatai buvo atitinkamai 26% ir 8%). Kitaip sakant, pažvelgus į surinktus duomenis, galima matyti, kad 76-80% visų moterų, kurios dėvėjo raudonus ir rožinius rūbus, tuo metu buvo ovuliacijos stadijoje.

Tyrimo rezultatai didele dalimi buvo patikimi rodydami, kad moterų elgesys joms esant vaisingumo pike keičiasi ir tai turi įtakos jų aprangai.

O jei jau taip atsitiko, kad jūs „paslydote“ su raudonai vilkinčia moterimi ir jūsų lytiniai santykiai tapo nesaugūs – visada galite kreiptis į gydymo įstaigą ir atlikti šlapimo PGR (polimerazinė grandininė reakcija) tyrimą dėl lytiškai plintančių ligų. Telefonas konsultacijai: +37068641970.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt