Apsikabinimas po sekso gali būti naudingas jūsų santykiams

apsikabinimas po lytinio akto

Po sekso žmonių elgesys labai skiriasi. Kai kurie iš mūsų mėgsta apsikabinti, o kai kurie tiesiog iškart atsikelia ir eina pasidaryti sumuštinį. Arba atsuka nugarą ir knarkia. Bet ar tikrai yra svarbu, ką pora veikia iškart po sekso?

Naujas tyrimas parodė, kad bent jau pastoviuose santykiuose esančioms poroms tai tikrai svarbu. Konkrečiau, kuo daugiau pora apsikabina ir išreiškia meilę po sekso, tuo laimingesni jie būna.

 

Pirmajame tyrime buvo apklausti 138 vyrai ir 197 moterys (apie 90% jų buvo heteroseksualūs). Jų buvo klausiama, kiek laiko jie paprastai skiria „prisilietimams po sekso“, pvz., tokiems dalykams kaip apsikabinimas, bučiavimasis. Buvo klausiama, ar jie yra patenkinti savo lytiniu gyvenimu bei santykiais.

Tyrimas parodė, kad kuo daugiau laiko žmonės praleido palaikydami artimą ryšį po sekso, tuo labiau jie buvo patenkinti savo lytiniu gyvenimu – tiek vyrai, tiek moterys. Prisilietimai, apsikabinimai po sekso taip pat buvo susiję su didesniu bendru pasitenkinimu santykiais, tačiau šis faktorius buvo svarbesnis moterims, o ne vyrams.

 

Svarbu tai, kad šie tyrimų rezultatai vertino ir bendrą meilės lygį santykiuose. Tie, kurie apsikabindavo po sekso, labiau akcentavo abipusę meilę.

 

Antrajame tyrime tyrėjai atliko trijų mėnesių 101 poros (94 proc. heteroseksualų) apklausą. Pirmąsias tris savaites dalyviai pildė kasdieninę savo lytinio gyvenimo apklausą, į kurią buvo įtraukti klausimai apie lytinius santykius (pvz., laikas preliudijai, lytiniams santykiams ir glamonėms po lytinių santykių). Po trijų mėnesių dalyviams vėl buvo užduoti klausimai apie pasitenkinimą santykiais. Tyrimas parodė, kad tomis dienomis, kai poros daugiau laiko praleisdavo rodydami vienas kitam didesnius meilės ir šilumos ženklus, turėjo didesnį seksualinį pasitenkinimą ir bendrai didesnį pasitenkinimą santykiais. Tyrėjai taip pat nustatė, kad kuo daugiau laiko poros likdavo apsikabinę po lytinių santykių, tuo laimingesni jie jautėsi dėl savo santykių bei lytinio gyvenimo šiame trijų mėnesių laikotarpyje.

Svarbu paminėti tai, kad šie rezultatai nepriklausė nuo partnerių lyties, kitaip tariant, apsikabinimai ir glamonės po sekso buvo naudingi tiek moterims, tiek vyrams.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt