Dažniausios žmonių mylėjimosi priežastys

Dažniausios žmonių mylėjimosi priežastys

Kas skatina žmones užsiimti seksu? Jeigu paklausinėtumėte, neabejotinai sulauktumėte begalės atsakymų.

Taigi, prieš 10 metų sekso tyrėjai Cindy Meston ir David Buss, apklausdami šimtus studentų, prašė jų prisiminti, kokios galėjo būti priežastys užsiimti seksu. Tyrimo pabaigoje jie buvo gavę 237 skirtingus atsakymus. Atsakymai buvo labai įvairūs: nuo noro patirti malonumą ar tiesiog todėl, kad buvo lytiškai susijaudinę (du dažniausiai pasitaikę atsakymai) iki tokių, kad norėjo nubausti save ar įskaudinti kitą žmogų (du rečiausi atsakymai).

Šis tyrimas susilaukė daug dėmesio, tačiau kaip ir kitus panašius tyrimus, jį ribojo tai, kad dauguma apklaustųjų buvo jauni psichologijos studentai. Tai motyvavo tyrėjus sužinoti, kas skatina skirtingo amžiaus vyrus ir moteris užsiimti seksu. Pavyzdžiui, ar skiriasi šios priežastys lyginant senjorus ir studentus? Ar priežastys užsiimti seksu vyrams ir moterims keičiasi kartu su jų amžiumi?

Visus šiuos klausimus buvo bandoma atsakyti straipsnyje, publikuotame „Journal of Sexual Medicine“. Grupė tyrėjų iš Belgijos ir Olandijos internete 4655 žmonių pateikė Meson ir Buss gautas priežastis užsiimti seksu ir paprašė atsakyti, kaip dažnai šios jiems pasitaikė. Reikia paminėti, kad iš tų 237 priežasčių, atmetus panašias ir pasikartojančias, liko 140.

Žmonių, dalyvavusių šiame tyrime amžius svyravo nuo 13 iki 83 metų. Dauguma turėjo partnerius, bei tarp 18 ir vyresnio amžiaus dalyvių, dauguma turėjo universitetinį išsilavinimą.

Iš tiesų, vyrų ir moterų priežastys užsiimti seksu buvo labai panašios. 3 iš 4 populiariausių atsakymų tarp vyrų ir moterų sutapo: „tai smagu“; „tai verčia gerai jaustis“; „norėjau patirti fizinį malonumą“. Kitaip sakant, dažniausiai seksu buvo užsiiminėjama dėl to, kad jis verčia mus gerai jaustis.

Jeigu sąrašo viršuje esančios priežastys iš esmės buvo vienodos, tai žvelgiant į sąrašo apačią, skirtumai tarp amžiaus ir lyties tampa akivaizdūs. Moterys dažniau negu vyrai remiasi emocinėmis priežastimis (meilė ir įsipareigojimas) arba skatinamos nesaugumo jausmo (norėdamos pakelti savivertę ar siekdamos išvengti skyrybų). Tuo tarpu vyrai dažniau užsiima seksu dėl fizinių priežasčių (norėdami atsikratyti streso ar tiesiog dėl to, kad moteris jiems pasirodė patraukli).

Išskyrus paauglius, šie skirtumai išliko pastovūs nepaisant amžiaus grupės, ar tai būtų studentai, suaugusieji ar senjorai. Kitaip sakant, nepanašu, kad su amžiumi vyrų ir moterų priežastys užsiimti seksu turėtų tendenciją tapti vienodomis.

Tai įdomu, nes tyrėjai tikėjosi, jog vyrams su amžiumi bei sukūrus ilgalaikius santykius, emocinės priežastys taps svarbesnėmis, tačiau taip nenutiko. Atvirkščiai, jauni studentai lyginant su vyresnio amžiaus vyrais buvo linkę labiau užsiimti seksu dėl emocinių priežasčių, tokių kaip meilė ar įsipareigojimas.

Verta paminėti, kad su amžiumi tiek pas vyrus, tiek pas moteris mažėja tendencija mylėtis dėl fizinių (jis/ji atrodo patraukliai) bei praktiškų priežasčių (noras patobulinti įgūdžius ar noras gauti naudos). Taigi, galima daryti prielaidą, kad su amžiumi seksas mums pasitarnauja vis kitais būdais.

Laikydamiesi šios idėjos, tyrėjai atrado, kad nors seksualinis pasitenkinimas bei sekso dažnumas su amžiumi mažėja,  žmonės teigia, kad seksas pradeda užimti svarbią vietą jų gyvenimuose. Taigi, nors mylimasi rečiau ir dėl sveikatos su amžiumi patiriamas mažesnis malonumas, seksas ne tik nepraranda reikšmės mūsų gyvenime, o atvirkščiai – su laiku jo reikšmė didėja.

Svarbu paminėti, kad skirtumai tarp amžiaus grupių gali būti atsiradę ir dėl kartų kaitos. Realu, kad dėl pasikeitusių lyčių rolių bei normų, šiuolaikiniai jauni vyrai skiria daugiau dėmesio emocinėms priežastims užsiimti seksu negu ankstesnių kartų.

Nors  vyrai dažniau mylisi dėl fizinių priežasčių, o moterys dėl emocinių, pasikartosime, kad tiek vieni, tiek kiti visose amžiaus grupėse dažniausiai mylisi dėl malonumo ir noro pajusti pasitenkinimą.

Taigi, malonumas yra pagrindinė priežastis, kodėl mylimės ir nesvarbu kokio amžiaus bebūtume, tuo visi esame panašūs. Todėl, kai prarandame šią teisę į malonumą – patiriame didelį gyvenimo kokybės pablogėjimą.

Esant lytinio gyvenimo sutrikimams visada galite kreiptis konsultacijai: +370 6864 1970.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt