Paciento klausimas seksologui 1

Paciento klausimas seksologui: Noriu daugiau sekso negu mano vyras. Kaip turėčiau elgtis?

Šioje rubrikoje atsakau į žmonių atsiųstus klausimus apie seksą, meilę ir santykius. Šios savaitės klausimą atsiuntė skaitytoja moteris, kuri nėra patenkinta savo ir vyro seksualinių santykių kiekiu bei forma.

Esame susituokę 11 metų. Mums gera kartu, tačiau mūsų seksualinis užsidegimas, ko aš noriu, kaip ir kaip dažnai noriu- nesutampa. Pasikalbėjimas su juo nepadeda. Esu nusivylusi. Masturbuojuosi, bet nejaučiu pasitenkinimo. Kaip turėčiau elgtis?“

Atsakymas pacientui

Dėkoju už klausimą. Jūsų patiriamus išgyvenimus seksologai vadina „seksualinių norų nesutapimu“- situacija, kurioje sutuoktiniai ar partneriai pirmenybę teikia skirtingoms sekso formoms ir kiekiams. Iš tikrųjų, tai neįtikėtinai dažna problema. Pavyzdžiui, neseniai Didžiojoje Britanijoje atliktame tyrime, 27,4% moterų teigė, kad jų seksualiniai norai nesutampa.

Heteroseksualiuose santykiuose dažniausiai moteris yra ta, kuriai sekso reikia mažiau, tačiau kartais (kaip kad  Jūsų atveju), moteris yra ta, kuriai sekso reikia daugiau. Žinoma, seksualiniai norai gali nesutapti ir vienos lyties žmonių santykiuose.

Taigi, mes nekalbėsime apie lyties problemas- tai santykių problema.

Prieš kažką darydama, pamąstykite ar tai naujai atsiradusi problema ar visuomet taip buvo. Jeigu tai nauja problema (jo susidomėjimas seksu laikui bėgant sumažėjo), gali būti, kad kalbame apie medicinines ar psichologines priežastis (sveikatos problemos, stresas). Pavyzdžiui, heteroseksualiose porose, vyrų susidomėjimas seksu sumažėja dėl seksualinių problemų, tokių kaip erekcijos sutrikimai ar priešlaikinė ejakuliacija. Taigi, jeigu jo seksualinis susidomėjimas krito dėl to, kai kuriais atvejais padeda medicininis gydymas.

Palyginimui, jeigu ši problema nuolat vyravo Jūsų santykiuose, tuomet esame susidūrę su visiškai skirtinga problema ir jai gali prireikti kitokio sprendimo būdo. Viena iš galimybių būtų išbandyti savipagalbos strategijas. Naujame tyrime, kuris buvo publikuotas „Journal of Sexual Medicine“, moterys, turinčios ilgalaikius santykius, buvo paklaustos, kokias strategijas taiko, kai jų ir partnerio seksualiniai norai nebesutampa ir kaip sėkmingai tai veikia. Dažniausiai naudojama strategija buvo pasikalbėjimas su partneriu ir daugeliui moterų padėjo. Viena moteris apie pasikalbėjimą su vyru teigė:

„atskyrėme mūsų seksualinio gyvenimo lūkesčius nuo kiekvieno atskirai, išmokome vertinti vienas kitą, gerbti vienas kito skirtumus- neteisti vienas kito dėl jų.“

Sakysite, kad kalbėjimas Jums nepadėjo, na tai ir nebuvo universaliai efektyviausias būdas šioje situacijoje. Ką dar galėtumėte padaryti? Kitos moterims šiek tiek padėjusios strategijos buvo: sekso dienų tvarkaraščiai, vėlyvi pasimatymai ir tiesiog dažniau miegoti apsikabinus vienas kitą.

Deja, daugelis moterų, išbandžiusių savipagalbos strategijas teigė, kad jos padeda tik laikinai ir iki tam tikro laipsnio. Taigi, jeigu nė vienas iš šių būdų Jums neveikia, geriausia Jūsų porai būtų pasikonsultuoti su seksologu. Jam suteiksite daugiau informacijos apie problemą,savo partnerį, Jūsų santykius ir jis atsižvelgęs į šiuos dalykus galės paskirti konkrečiai Jūsų atvejui skirtus sprendimo būdus.

Turėkite omenyje, kad seksualinių norų nesutapimas ne visada reiškia santykių pabaigą ar kad nieko nebegalima pakeisti. Taip pat, jeigu nuspręsite apsilankyti pas seksologą, rekomenduočiau tai daryti kartu su partneriu, nes tik taip galėsite efektyviausiu ir greičiausiu būdu išsiaiškinti bei išspręsti problemą.

Lauksime daugiau klausimų, kuriuos galite užduoti seksologui Ramūnui Kerpauskui.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt