Kada yra “per daug”, kai kalbame apie seksą ir masturbaciją?

Kas yta per daug

Vienas iš didžiausių žmonių susirūpinimo dėl seksualinio elgesio yra tai, kad jie tai daro per daug arba per mažai. Tokie rūpesčiai dažnai iškyla, kai žmonės pamato straipsnius, kuriuose parašyta, kaip dažnai vidutinis žmogus turi lytinių santykių ar masturbuojasi. Jei matote, kad esate aukščiau arba žemiau už paskelbtą vidurkį, turbūt kyla minčių, jog kažkas su jumis yra negerai. Tačiau, lyginti save su visuomeniniais vidurkiais gali būti klaidinga ir pavojinga. Atminkite, kad vidurkiai nenurodo visos istorijos, o “normalus” – reiškia atsakymų diapazoną, o ne vieną skaičių. Taigi, jei pastebite, kad esate viršiję arba kaip tik – nepasiekiate tam tikro seksualinio vidurkio, nesijaudinkite.

 

Bet ar įmanoma turėti lytinių santykių arba masturbuotis per daug? Taip. Tačiau apibrėžti “per daug” yra gana subjektyvu – nėra konkretaus lytinių veiksmų per dieną ar per savaitę skaičiaus. Per didelis seksualinis elgesys tikrai egzistuoja, tačiau reikia žvilgtelt į tai, kokią įtaką jis daro jūsų arba jūsų partnerio gyvenimui. Jei turite per daug sekso arba praleidžiate daug laiko jam, ir tai paveikia jūsų darbą, mokyklą ar santykius – gali kilti problemų. Tai taip pat gali sukelti problemų, jeigu jūsų seksualinė veikla įgauna kompulsyvų pobūdį (pavyzdžiui, jūs visa laiką užsiimate seksu, net jei nesijaučiate susijaudinęs) arba pastebite, kad nuolat užsiimate rizikingu, nesaugiu arba žalingu elgesiu.

 

Iš to galima daryti išvadą, kad tol, kol nepatirsite jokių gyvenimo ar santykių problemų, kylančių dėl jūsų seksualinės veiklos dažnumo, nesinervinkite, kad galbūt tai darote per mažai arba per daug. Tikėtina, kad esate normos ribose ir neturėtumėte jaudintis.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt