Ar dažnas orgazmas padeda vyrams išvengti vėžio?

urologas kaune

Orgazmas nėra tiesiog „gerai“ , tai iš tiesų gali būti GERAI mūsų sveikatai.

Harvardo mokslininkų komanda neseniai paskelbė 30 metų trukusius tyrimų rezultatus, kurie parodė, jog vyrai, kurie patiria ejakuliaciją dažniau, turi mažesnę riziką susirgti prostatos vėžiu. Prostatos vėžys labiausiai yra paplitęs tarp JAV gyvenančių vyrų.

Toli gražu tai nebuvo pirmoji mokslininkų grupė, kuri tyrė ir bandė įrodyti šį faktą. Per pastaruosius du dešimtmečius tyrimas po tyrimo davė tokias pačias išvadas ir atsakymus. Tačiau šis, vėliausiasis mokslininkų tyrimas, kuriame buvo stebimi vyrai ilgiau, negu kituose tyrimuose, galiausiai 100 proc. paneigė visas abejones. Orgazmas iš tikrųjų padeda išvengti prostatos vėžio.

Kaip ir ką gi jie tyrė?

Šie mokslininkai išanalizavo 31,925 JAV vyrų duomenis, kurie dalyvavo sveikatos tyrimuose, prasidėjusiuose 1986 metais. Tyrimai tęsiasi net dabar. Tiesą sakant, šie pasišventę vyrai yra  pasiruošę pildyti anketas ir ateinančiais metais. Tiriamieji vyrai (kurių amžius svyravo nuo 40-ies iki 70-ies), buvo paprašyti įvertinti vidutinį skaičių ejakuliacijų, kurias jie patyrė per mėnėsį, kai buvo 20-ies , 40-ies ir per pastaruosius metus.

Vėliau, buvo apklausiama, ar nors vienam iš vyrų kada nors yra buvęs nustatytas prostatos vėžys. Jeigu taip, mokslininkai patvirtino tai, patikrinus medicininius įrašus.

Ką gi mokslininkai pastebėjo ištyrę rezultatus?

Prostatos vėžys diagnozuotas buvo rečiau tarp tų vyrų, kurių ejakuliacijų skaičius susumavus buvo dažnesnis (nesvarbu kurį dešimtmetį jie skaičiavo, ar 20-ies, ar 40-ies , ar šių metų).

Būtų per drąsu teigti, jog ejakuliacija panaikina vėžio riziką. Bet galima tvirtinti, jog tai riziką sumažina. Pavyzdžiui, tarp vyrų, kurie ejakuliavo daugiau nei 13 kartų per mėnesį, pavojus, jog diagnozuotas prostatos vėžys buvo 25-28 procentų mažesnis nei vyrų, kurie ejakuliavo tik nuo keturių iki septynių kartų per mėnesį .

Taip pat norėčiau paminėti, kad net tiems, kuriems ir buvo nustatytas vėžys, jo forma buvo daug lengvesnė.

Bet argi orgazmas yra tas tikrasis raktas? Ar prostatos vėžiui įtakos nedaro tiesiog skirtingas gyvenimo būdas? Pavyzdžiui, svorio skirtumas, mankštos, alkoholio vartojimas? Mokslininkai ištyrė, kad net susumavus šiuos visus skirtumus (tiek gyvenimo būdą, tiek aktyvumą), ejakuliacija lėmė rezultatus. Kitaip sakant, ejakuliacija „laimėjo“ visas apklausas ir tyrimus.

Ko mes vis dar nežinome?

Nors šis tyrimas ir gali turėti trūkumų, bet jam nėra jokių apribojimų. Mes tai galime tirti ir tirti, kol rasime šimtaprocentinį atsakymą. Tai yra stebimasis tyrimas, kuris, deja, neparodo priežasties ir poveikio. Nors gauti svarūs  įrodymai tarp dažnos ejakuliacijos ir mažesnės prostatos vėžio rizikos, vis dar negalima to galutinai patvirtinti.

Tyrėjai nesidomėjo, kokiu būtų tie orgazmai buvo pasiekti – ar jie atsirado lytinio akto būtų, ar masturbacija. Ar abu būdai (tiek masturbacija, tiek lytinis aktas) padeda kovoti prieš prostatos vėžį, reikėtų dar kelių metų tyrimų tam atsakyti.  Kodėl?

Sekantis klausimas yra toks: jei tai tiesa, kad dažni orgazmai sumažina besivystančią prostatos vėžio tikimybę , kaip mums tai paaiškinti, kodėl ?

Populiariausias atsakymas yra – prostatos stazės hipotezė. Prostata gamina didžiąją dalį skysčio , kuris sudaro spermą. Esmė  yra ta, kad ten jis gali būti per daug susikaupęs ir tam tikri jo komponentai gali sukelti  kancerogeninį pavojų. Kitaip tariant , vaikinai, kurie ejakuliavo anksti ir dažnai gali būti ” nuleido pro vamzdžius ” potencialių vėžį sukeliančias išskyras ,iki kol jos galėjo sukelti problemų.Ar idėja patirti daugiau orgazmų yra gera?Tai gali būti labai gerai . Nors negalima pasakyti, kad ejakuliacija tikrai  apsisaugos mus nuo prostatos vėžio, tačiau įrodymų svoris rodo, kad dažnas orgazmas jūsų sveikatai tikrai labiau padės, negu pakenks.

Jeigu turite daugiau klausimų – registruokitės konsultacijai jau dabar. Jūsų Urologas / Seksologas Kaune – Ramūnas Kerpauskas

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt