Neištikimybė: blogos santykių kokybės priežastis ar pasekmė?

urologas kaune - idomus straipsniai

Kai kurie tyrimai rodo, kad neištikimybė susijusi su bloga santykių kokybe bei skyrybomis. Bet ar neištikimybė kenkia santykiams, ar žmonės būna neištikimi, esant blogiems santykiams? Atliekant tyrimus paaiškėjo, kad abu paaiškinimai gali būti teisingi.

Apžvelkime 17 metų trukusio tyrimo rezultatus, publikuotus „The Journal of Social and Personal Relationships“. Šiame tyrime buvo surinkti duomenys iš 2033 susituokusių JAV gyventojų. Visi dalyviai buvo 55 metų amžiaus ir jaunesni, iki tyrimo pradžios, niekada prieš tai nebuvę neištikimi. Duomenys buvo surinkti 5 etapais tarp 1980 ir 1997 metų.

Tyrėjai siekė sužinoti du dalykus:

  1. Ar pasitenkinimas santuoka tyrimo pradžioje lėmė vėlesnę neištikimybę?
  2. Ar neištikimybė lėmė smažėjusį pasitenkinimą santuoka?

Santuokos pasitenkinimui identifikuoti buvo užduota 11 klausimų, tokių kaip: „Ar esate patenkintas sutuoktinio rodoma meile ir prisirišimu?“. Skyrybų tikimybei nustatyti, buvo užduoti 27 klausimai, tokie kaip: „Ar per pastaruosius 3 metus esate pagalvoję apie skyrybas?“ ir „Ar per pastaruosius 3 metus esate kalbėję su sutuoktiniu apie skyrybas?“.

Rezultatai parodė, kad tie, kurie pildydami pirmąją apklausą apie skyrybų tikimybę, surinko daugiausiai taškų, vėliau buvo labiausiai linkę būti neištikimi. Kitaip sakant, kuo dažniau žmonės galvojo apie skyrybas tyrimo pradžioje, tuo dažniau vėliau jie prisipažindavo buvę neištikimi.

Neištikimybės pasireiškimas ir vėliau surinktais duomenimis buvo susijęs su mažesniu pasitenkinimu santykiais bei aukštesniu skyrybų tikimybės lygiu. Neištikimybė taip pat buvo susijusi su vėliau padidėjusiu skyrybų skaičiumi. Ryšys tarp skyrybų ir neištikimybės buvo aiškinamas pablogėjusia santykių kokybe (sumažėjusi laimė, mintys apie skyrybas), o vėliau atsiradusi neištikimybė – kaip viso to pasekmė.

Galiausiai, tyrimai parodė, kad neištikimybė gali būti ne tik pablogėjusių santykių priežastimi, bet ir pasekme. Kitaip sakant, žmonės, nepatenkinti santykių kokybe, labiau linkę būti neištikimi ir tampa neištikimi bei taip dar labiau pablogina santykius.

Svarbu paminėti, kad neištikimybė ne visada sugriauna santykius. Taip pat, kartais neištikimais būna ir žmonės, turintys labai laimingus santykius. Galima teigti, kad neištikimybė yra daug sudėtingesnis dalykas, negu gali pasirodyti iš šio tyrimo rezultatų. Taigi, dažniausiai neištikimybė gali būti blogų santykių ženklu arba ženklu, kad santykiai netrukus pablogės.

O jei jau taip atsitiko, kad jūs „ paslydote“ ir jūsų lytiniai santykiai tapo nesaugūs – visada galite kreiptis į gydymo įstaigą ir atlikti šlapimo PGR (polimerazinė grandininė reakcija) tyrimą dėl lytiškai plintančių ligų. Telefonas konsultacijai: +3706 864 1970.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt