Kaip galime palyginti alkoholio, ekstazio bei marihuanos poveikį lytiniam gyvenimui?

Alkoholis, marihuana ir ekstazis yra vienos populiariausių medžiagų, kurias žmonės naudoja savo seksualinei patirčiai pagerinti. Tačiau, kuo panašūs ar skirtingi šie vaistai, kalbant apie jų poveikį? Neseniai žurnale “Psichologija ir seksualumas” paskelbtas tyrimas suteikia tam tikros informacijos.

Tyrėjai apklausė 679 naktinių klubų ir šokių festivalių lankytojus apie  narkotinių medžiagų vartojimą bei jų sukeltą seksualinį poveikį. Visi dalyviai buvo nuo 18 iki 25 metų amžiaus, ir nė vienas iš jų tyrimo metu nebuvo apsvaigęs. Pagrindiniai tyrimo rezultatai:

 

  • Dauguma žmonių, vartojusių alkoholį ( 67 %) ar ekstazį (61 %) teigė, kad narkotikai privertė juos pasijausti seksualiai patraukliais. Šį poveikį pastebėjo daug mažiau marihuanos vartotojų (25%).
  • Panašiai, dauguma alkoholio (72 %) ir ekstazio vartotojų (64 %) nurodė, kad dėl narkotikų jiems kiti žmonės atrodė seksualesni. Tik 27% marihuanos vartotojų sakė tą patį.
  • Palyginus su tais, kurie vartojo marihuaną, žmonės, vartoję alkoholį ar ekstazį teigė, kad šie narkotikai padarė juos socialesniais ir padidino jų lytinį potraukį.
  • Ekstazio vartotojai nurodė, kad šis narkotikas padidino jų organizmo bei lytinių organų jautrumą.
  • Tie, kurie turėjo seksualinių santykių pavartojus ekstazį (palyginus su alkoholio ir marihuanos vartotojais), atžymėjo didžiausią seksualinio intensyvumo padidėjimą, ilgiausiai trunkančius lytinius santykius, didžiausią seksualinį malonumą bei intensyviausius orgazmus. Alkoholio vartotojai teigė, jog jiems viskas vyko atvirkščiai – seksas nebuvo toks malonus, truko neilgai ir sukėlė ne tokį intensyvų orgazmą.
  • Nustatytas ir didžiausias ekstazio (47 %) ir alkoholio vartotojų (40 %) susidūrimas su seksualiniais sunkumais, tokiais kaip makšties sausumas, erekcijos problemos. Marihuanos vartotojai tokių sunkumų patyrė mažiausiai (21 %).
  • Alkoholio vartotojai (31 % daugiausiai nurodė apgailestaujantys dėl sekso būdami apsvaigę; seksualinis apgailestavimas buvo retesnis tarp ekstazio (13 %) ir marihuanos vartotojų (7 %)

 

Nors ir reikėtų daugiau tyrimų, šie rezultatai leidžia manyti, kad seksualinis poveikis yra visiškai skirtingas vartojant šias medžiagas. Be to, šie vaistai nebūtinai turės visiems vienodos įtakos.

Ir visada reikėtų nepamiršti, kad narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas sukelia daug sveikatos ir socialinių problemų. O narkotikų vartojimas dar ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt