Tyrimai rodo, kad vasarą seksu užsiimama dažniau

urologas kaune - idomus straipsniai

Mūsų seksualinis elgesys keičiasi kartu su metų laikais. Galima sakyti, kad vasaros mėnesiais seksualinis elgesys pasiekia piką.

Kaip įrodymą galima pažvelgti į Australijoje, Melburno seksualinės sveikatos centre atliktą tyrimą 2006-2014 metais, kuriame buvo naudojama informacija apie pacientų apsilankymus. Tyrėjai stebėjo, kaip pacientų partnerių skaičius ir lytiškai plintančios ligos keitėsi per paskutinius 3 mėnesius visus metus.

Nepaisant seksualinės orientacijos, tiek vyrai, tiek moterys teigdavo turėję didesnį partnerių skaičių vasarą nei žiemą.

Taip pat, lytiškai plintančių ligų atvejų vasarą buvo nustatoma daugiau nei žiemą. Pavyzdžiui, vyrai turėję lytinių santykių su kitais vyrais, turėjo didesnį šansą užsikrėsti šlaplės gonorėja, o turėję santykių su moterimis – ne gonorėjiniu, dažniausiai chlamidijų sukeliamu šlaplės uždegimu (uretritu).

Moterims diagnozuotų dubens uždegimų skaičius pasiekia piką rudenį. Šis atsiranda dėl negydomų chlamidijos ir gonorėjos, kuriomis dažniausiaia užsikrečiama vasaros mėnesiais.

Kas lemia tokį seksualinio elgesio pasikeitimą? Deja, tyrimai to neparodo, tačiau galima daryti prielaidą, jog taip yra dėl didesnio atostogų kiekio vasarą.

Nepaisant priežasčių, remiantis tyrimais, informaciją apie saugų seksą būtų tikslingiau skleisti vasarą nei kitais metų laikais.

Verta paminėti, kad žmonės žiemą seksu užsiima rečiau, tačiau juntamas pagyvėjimas šventiniu laikotarpiu tarp Kalėdų ir Naujųjų metų.

O jei jau taip atsitiko, kad jūs „paslydote“ ir jūsų lytiniai santykiai tapo nesaugūs – visada galite kreiptis į gydymo įstaigą ir atlikti šlapimo PGR (polimerazinė grandininė reakcija) tyrimą lėl lytiškai plintančių ligų. Telefonas konsultacijai: +37068641970.

Urologas Kaune R. Kerpauskas

Konfidencialios, profesionalios konsultacijos Kaune bei naujausi gydymo metodai.

© 2024 Created by Betop.lt